fot. polki.pl

Jaką maskę wybrać?

Nawilżenie i odżywienie głębokich warstw skóry, oczyszczenie, zamknięcie porów, poprawa jędrności i elastyczności skóry, wygładzenie i spłycenie zmarszczek – maski kosmetyczne mają wielorakie działanie. Ważna jest nie tylko regularność w ich stosowaniu, ale przede wszystkim dobór odpowiednich składników i rodzaju maski do potrzeb naszej skóry.

W zależności od skórnego problemu z jakim się zmagamy, mamy do dyspozycji maskę rozgrzewającą, ściągającą, liftingującą, nawilżającą, oczyszczającą, odżywczą lub regeneracyjną.

Cery zanieczyszczone i tłuste wymagają odpowiednio dobranych maseczek: oczyszczających, rozgrzewających, złuszczających i ściągających. Maski rozgrzewające rozpulchniają skórę, przyczyniają się do poprawy ukrwienia i mają działanie aseptyczne. Bywają idealnym wstępem do innych zabiegów, w szczególności ujędrniających i liftingujących. Maski oczyszczające usuwają zanieczyszczenia, odblokowują pory, usuwają zaskórniki i zrogowaciały naskórek. Maski ściągające zamykają rozszerzone pory.

Skóra sucha, szorstka, wrażliwa i odwodniona potrzebuje maski o działaniu głęboko nawilżającym. Często łączy się je z preparatami odżywczymi o dużej zdolności penetracji w głąb skóry.

Skóra zwiotczała, dojrzała i starcza wymaga maski liftingującej i modelującej, która wygładzi i spłyci zmarszczki oraz opóźni procesy starzenia. Dzięki tej masce znikają oznaki zmęczenia, poprawia się owal twarzy, skóra ulega wygładzeniu, staje się różowa i świeża.

Maski mają różnorodne działanie. Począwszy od usuwania oznak zmęczenia, sińców, spłycenie zmarszczek, zmniejszenie worków pod oczami, zrogowaciałych komórek i innych zanieczyszczeń, po lepsze ukrwienie, dotlenienie i zwiększenie napięcia skóry. Same maski nie przyniosą jednak rezultatów, jeśli nie stosuje się ich regularnie i nie łączy z innymi zabiegami oczyszczającymi czy złuszczającymi. Wykonanie wcześniej peelingu doskonale przygotowuje skórę do tego, by lepiej wchłaniała substancje aktywne zawarte w masce.

Maski dostarczają skórze cennych składników poprawiając wygląd. Regularne ich stosowanie pozwoli nam zachować piękną i młodo wyglądającą cerę na długo.

Marzena Hermanowicz 

Salon Siódme Niebo
ul. Meissnera 3
Gdańsk – Zaspa
tel. 782 44 22 40

About Kasia

Zobacz również

Wielka loteria w Rossmannie. Pula nagród – ponad 3 miliony zł

„Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz!” – tę piosenkę, zaśpiewaną przez Małgorzatę …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement