piątek , 24 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. Do Przerwy 0:1

Jesienna edycja turnieju „Do Przerwy 0:1” już za nami!

17 października setki uczestników zmierzyły się ze sobą w zawodach piłkarskich. Do rozgrywek zgłosiło się 61 drużyn z całego Pomorza, m.in. z Pruszcza Gdańskiego, Pelplina, Gdyni, Cieplewa, Gościcina, Lęborka, Żukowa i – rzecz jasna – Gdańska.

fot. Do Przerwy 0:1
fot. Do Przerwy 0:1

Wraz z turniejem nastąpiło uroczyste otwarcie nowego kompleksu piłkarskiego przy ul. Meissnera na pograniczu Zaspy i Przymorza. W jego skład wchodzą: boisko do gry w piłkę nożną o nawierzchni z trawy syntetycznej i wymiarach 75 m x 110 m, mini trybuny dla 500 widzów, wiaty oraz oświetlenie i nagłośnienie boiska. Do dyspozycji jest także budynek sanitarno-szatniowy z oddzielnymi pomieszczeniami dla zawodników, trenerów i sędziów, magazynek sprzętu gospodarczo-sportowego oraz pomieszczenie administracyjno-techniczne.

– To już nie jest obiekt typu „Orlik”, a pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią – zaznacza Andrzej Kowalczys, pomysłodawca i współorganizator tego turnieju. – Ten nowy sportowy obiekt na mapie Gdańska od dzisiaj jest także naszym nowym domem. Tu będziemy inaugurować każdy kolejny turniej, także tutaj będziemy rozgrywali większość meczów.

Uczestnicy turnieju byli zachwyceni nowym boiskiem. Walczyli zawzięcie, ale zgodnie z zasadami Fair Play. Pięć drużyn otrzymało specjalną nagrodę za godne naśladowania zachowanie na boisku: Zaspiacy, Rozstaje Gdańsk, Wydły Ladies, Szproty i Tolerado.

Pierwsze miejsce w kategorii drużyny dziewczęce zajęły Wydły Ladies, w kategorii trampkarze – Gościcino, w kategorii młodzicy – Salos II Gdańsk, w kategorii juniorzy – Szproty, a w kategorii open – Paladyni Prawilności.

Gratulujemy!
Do zobaczenia w grudniu!

fot. Do Przerwy 0:1
fot. Do Przerwy 0:1

Zobacz również

Pozytywny Żłobek nr 6 przy ul. Hynka 34

Budowa Pozytywnego Żłobka nr 6 w Gdańsku dobiegła końca. W żłobku przygotowano 100 miejsc dla …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *