piątek , 25 Czerwiec 2021
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. zkpig13.edu.pl

Koncert charytatywny w ZKPiG 13 przy Startowej 9

Sebastian Lis to siedmioletni  chłopiec, który od dwóch lat jest pod opieką Gdańskiej Fundacji Hospicyjnej im. ks. Dutkiewicza.  

Sebastian urodził się w 27 tygodniu ciąży. Choruje na dziecięce porażenie mózgowe, padaczkę oraz wodogłowie wewnętrzne.  Długo można by wymieniać szkody, które te choroby spowodowały w jego organizmie. Jest karmiony poprzez pompę bezpośrednio do żołądka. Nie mówi i nie chodzi.  Oprócz niepełnosprawności ruchowej najwięcej problemów przysparza mu układ oddechowy.

Mimo choroby aktywnie uczestniczy w zajęciach edukacyjnych prowadzonych w domu. Bardzo lubi rehabilitację. Przyjemność sprawia mu też słuchanie muzyki, czytanie książek, spacery oraz chłopięce zabawy.

Każdy dzień Sebastiana to ciężka praca, lecz to mały wojownik, który mimo choroby nie poddaje się.  Uśmiech pojawiający się często na  twarzy chłopczyka daje radość jego najbliższym.

I my mamy szansę sprawić, by na twarzy Sebastiana zagościł uśmiech! Zapraszamy do wzięcia udziału w charytatywnym koncercie, który będzie miał miejsce w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego numer 13 w Gdańsku, przy ulicy Startowej 9 w dniu 20 marca 2014 roku o godzinie 17:00.

plakat

Zobacz również

Pozytywny Żłobek nr 6 przy ul. Hynka 34

Budowa Pozytywnego Żłobka nr 6 w Gdańsku dobiegła końca. W żłobku przygotowano 100 miejsc dla …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *