Koncert w GAK Plama – Why Bother?

02.02.2023 r. (czwartek), godz. 20.00
Bilety: 30 zł
przedsprzedaż na bilety24.pl: https://www.bilety24.pl/koncert/1237-why-bother-w-gak-plama-84736?id=454486
35 zł w kasie na godzinę przed wydarzeniem

GAK Plama i Music is the Weapon zapraszają na gdańską Zaspę (ul. Pilotów 11) na koncert zespołu Why Bother? w ramach cyklu „Muzyka w Blokowisku”.

Why Bother? to trójmiejski twór założony przez Bartosza „Boro” Borowskiego (Lonker See, B3-33), Macieja Szkudlarka (Lastryko, Logophonic) oraz Łukasza Kumańskiego (Me and That Man, Mulk).

Zespół kształtował się w trakcie pandemii bardzo powolnym tempem, do momentu wybuchu Strajku Kobiet pod koniec października 2020. Można powiedzieć, że te wydarzenia dały grupie niezbędny impuls do działania. Proces komponowania i nagrywania zajął dwa dni, w efekcie czego powstała muzyka na pograniczu noise rocka, punka i psychodeli. Płyta ukazała się nakładem legendarnej Anteny Krzyku. Na płycie za wokale we wszystkich nagraniach odpowiadają goście. Obecnie skład zespołu poszerzył się o stałego wokalistę, Rafała Jurewicza.

Why Bother? nagrało drugą płytę i koncertowało po całej Polsce. Koncert w Plamie jest natomiast zapowiedzią nadchodzącego splitu z innym trójmiejskim zespołem Dule Tree. Płyta ukaże się… kiedy się ukaże. Tymczasem warto sprawdzić ich live, bo to inny wymiar kary.

 

FB: https://www.facebook.com/whybother666

About Zaspa24

Zobacz również

Kino dla młodego widza – czerwiec 2024

Katak bardzo chce dorosnąć, ale nadal wygląda młodziej od rówieśników. Do tego mało kto wierzy, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement