previous arrow
next arrow
Slider

Korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie – piknik z okazji ETZT

Na edukacyjny piknik rodzinny zapraszają Miasto Gdańsk i Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku. W sobotę 18.09.2021 r., w godz. 12:00-16:00 na pętli tramwajowej przy ul. Witosa na Chełmie będzie można zobaczyć zabytkowe pojazdy, wsiąść do symulatora jazdy autobusem, a także podziwiać zabytkowy pantograf tramwajowy.

W programie pikniku są też:

  • quiz komunikacyjny z nagrodami;
  • konkurs z wiedzy o bezpieczeństwie organizowany przez filę w Gdańsku Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu;
  • pokazy Straży Pożarnej;
  • ze światem motocrossu zapozna były Mistrz Polski Piotr Król, któremu towarzyszyć będą uczestnicy gdańskiej szkółki Cobra Motocross Academy – do wygrania lekcja nauki jazdy na motocyklu;
  • warsztaty balonowe dla dzieci;
  • malowanie buzi i tatuaży; kącik plastyczny.

W trakcie pikniku ratownicy ze Stowarzyszenia Na Rzecz Ratownictwa „ADIUTARE” poprowadzą szkolenia z pierwszej pomocy. Udzielać będą też innych porad medycznych. Fizjoterapeuci z  Centrum Medycznego Rehab pomogą zadbać o zdrowy kręgosłup i nauczą jak poprawnie uprawiać nordic walking. Z kolei dietetyczka doradzi jak zdrowo się odżywiać.  Na stoisku Fundacji DKMS będzie można zarejestrować się w banku dawców szpiku. Wolontariusze z Fundacji Hospicjum Pomorze Dzieciom zbierać będą datki dla podopiecznych.

Zdobyć będzie można atrakcyjne fanty, m. in vouchery: na zabiegi fizjoterapeutyczne, na mecze Lechii Gdańsk oraz na zakupy w sklepie internetowym Barbora. Do wygrania będą również bilety do kina Helios.

Tradycyjnie poczęstujemy Państwa wyśmienitą grochówką oraz bigosem i ogórkami kiszonymi. Nie zabraknie też jabłek, krówek „ZTM-ówek”, popcornu, waty cukrowej, a także kawy i herbaty.

Edukacyjny piknik rodzinny organizowany jest w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który w tym roku trwać będzie w dniach 16-22.09.2021 r. pod hasłem „Korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie”. Zakończy go Dzień bez Samochodu. W czwartek 22.09.2021 r. na podstawie dowodu rejestracyjnego pojazdu, właściciel lub współwłaściciel samochodu pojedzie gdańską komunikacją miejską bezpłatnie.

About Zaspa24

Zobacz również

Hevelianum. Gdański Festiwal Światła przez cały weekend

Z okazji Międzynarodowego Dnia Światła w Hevelianum rozbłysną tysiące świateł w ramach zaplanowanych na weekend …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *