czwartek , 18 sierpień 2022
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. Mat. Prasowe

Książka to idealny prezent na Dzień Dziecka

W sam raz na Dzień Dziecka polecenia książkowe HarperCollins Polska–HarperKids Dzień Dziecka to czas, gdy rodzice, babcie, dziadkowie, a tak naprawdę wszyscy myślą o podarunkach, które wręczą swoim milusińskim. HarperKids poleca kilkanaście propozycji ze swojej oferty, wśród których znajdują się upominki, które zadowolą i tych zupełnie małych i tych ciut większych. Pozycje z serii Akademia Mądrego Dziecka, Czapu Czipu, lubiana przez większość przedszkolaków Basia, książki z bohaterami dziecięcych seriali, jak Bing, Masza i Niedźwiedź, publikacje Minecraft, które łączą rozrywkę z nauką twórczego myślenia. To tylko wybrane tytuły z bogatej oferty HarperKids. Książki to doskonały pomysł na podarunek. Ściągawka dla każdego by w tym roku miał w zanadrzu ciekawe prezenty.

Fot. Mat. Prasowe

„Pierwsze origami”

Pierwsze origami to seria niesamowitych książeczek, które z jednej strony pozwalają przenieść się młodemu czytelnikowi w świat wierszy słuchając przygód bohaterów. Z drugiej strony, dzięki składaniu papieru, pozwalają na zabawę. Origami, czyli sztuka składania papieru rozwija funkcję motoryki u dziecka, kształtuje koordynacje wzrokowo-ruchową oraz pomaga w skupianiu się. Każda książeczka zawiera 4 szablony: jeden z nadrukowanymi liniami do składania, a trzy z nich dziecko może dodatkowo pomalować.

„BASIA”

Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dzieci przedszkolnych. Przygody rezolutnej Basi i jej dowcip

Fot. Mat. Prasowe

pomagają najmłodszym zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.Seria „Basia” to świetna, współczesna literatura dziecięca, dowcipnie zilustrowana, w nowoczesnej oprawie graficznej. Pierwsza na polskim rynku próba wypromowania na szeroką skalę polskiego współczesnego bohatera dziecięcego.Wyjątkowość tej serii polega na tym, że przedstawia ona realny świat, w którym żyje współczesna rodzina. Basia jak każde dziecko ma mnóstwo pomysłów, jest twórcza, kreatywna, wesoła ale i potrafi się złościć, nie lubi sprzątać, marzy o własnym zwierzątku, bywa zazdrosna o młodsze rodzeństwo. Opowiadania Zofii Staneckiej i ilustracje Marianny Oklejak pozwalają przeżywać sytuacje z którymi spotykamy się na co dzień, w domu, w przedszkolu,czy na zakupach i choć często są to sytuacje trudne, stresujące to dowiadujemy się jak proste mogą być rozwiązania i odpowiedzi. Wystarczą mądrzy rodzice i odrobina humoru by świat każdego przedszkola był bezpieczny i pełen dobrych emocji.

„Czytam sobie”

Mat. Prasowe

Czytam sobie to trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5–7 lat. Książki w serii zostały napisane przez poczytnych polskich autorów i pięknie zilustrowane, całość przygotowana zgodnie z zaleceniami metodyków. Historie zawsze wciągające, czasem z dreszczykiem, innym razempełne humoru, przygód, emocji i wzruszeń –każde dziecko znajdzie wśród licznych tytułów coś dla siebie. W przyjazny sposób wspiera dziecko w poznawaniu liter i składaniu pierwszych słów i zdań.

Pudełko zawiera:
Dla dziecka:
Książkę, 60 kart edukacyjnych: 15 kart z obrazkami z książki, 15 kart z wyrazami z książki, 15 kart kontrolnych obrazek + słowo z książki, 15 kart z rymami, ruchomy alfabet –karty z literami do samodzielnego układania słów, dużą kartę z alfabetem
Dla rodzica:
Książka z poradami „Od pierwszej litery do pierwszego zdania” wspomagająca rodziców w pracy z dzieckiem

„Bing”

Bing jest trzyletnim króliczkiem, który jest bardzo ciekawy świata. Jego przygody do złudzenia przypominają codzienność dzieci w podobnym wieku. Każdy epizod zaczyna się typową dziecięcą czynnością, z którą muszą poradzić sobie bohaterowie: Bing, jego opiekun Flop, przyjaciele Sula i Pando oraz kuzyni Koko i Charlie. Mimo chęci nie zawsze im się udaje, popełniają błędy, na których się uczą. Czasami króliczkowi brakuje doświadczenia, aby przewidzieć skutki swojego zachowania. Gdy tak się dzieje Bing musi poradzić sobie ze swoimi uczuciami. Z pomocą Flopa udaje mu się odzyskać pewność siebie. Bing w Polsce gości na kanale dziecięcym MiniMini+ w animacji o tym samym tytule. Czytanie przed snem to dobry pomysł na miłe zakończenie dnia, a zbiór jedenastu krótkich i prostych opowieści o przygodach Binga i jego przyjaciół zachęca do samodzielnej lektury i pozwala oswoić się z książką! Historie, które znalazły się w zbiorze są nowe –nie były wcześniej publikowane.

About Zaspa24

Zobacz również

Letni cykl bezpłatnych badań w Galerii Zaspa

Galeria Zaspa zaprasza wszystkie mieszkanki Zaspy i okolic, w wieku od 50 do 69 lat, do skorzystania z bezpłatnych badań …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.