wtorek , 15 Czerwiec 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Kto ma pierwszeństwo ? Skrzyżowanie na Młyńcu

Zasady poruszania się po drogach są ściśle określone w Kodeksie Ruchu Drogowego, choć na tym skrzyżowaniu często dochodzi do swobodnej ich interpretacji. Niedawno byliśmy świadkami niebezpiecznej sytuacji, która miała miejsce na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Dywizjonu 303.

Brak widocznego oznakowania drogi podporządkowanej,znaków wskazujących na pierwszeństwo przejazdu, jak i znaków poziomych wprawiają kierowców w dezorientacje. Nawierzchnia dróg również nie zdradza, która z nich jest mniej ważną. Ulica Dywizjonu 303 jest drogą wewnętrzną, więc co za tym idzie droga podporządkowaną. Kierowcy jadący od ulicy Jana Pawła II mają pierwszeństwo przejazdu. W tym przypadku nie obowiązuje zasada „prawej wolnej”, gdyż ulica Jana Pawła II jest drogą główną.

Kierujący pojazdami, którzy rzadko bywają w tej okolicy, zazwyczaj wymuszają pierwszeństwo. Wyjeżdżają z ulicy Dywizjonu 303, myśląc, że mogą włączyć się do ruchu jako pierwsi i tym samy stwarzają niebezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Portal Zaspa24 sugeruje Zarządowi Dróg ustawienie tam znaku ustąp pierwszeństwa przyjazdu, który znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa.

Zobacz również

Koncert zespołu BYTY w GAK Plama

Termin: 30 czerwca, godz. 19:00 Organizator: GAK Plama Pilotów 11, Gdańsk Wstęp wolny Gdański Archipelag …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *