środa , 17 kwiecień 2024
fot. gdansk.pl

Marsz z kijkami w Parku Nadmorskim

Aż 275 osób zainaugurowało sezon marszów z kijkami startem w organizowanej już od 6 lat imprezie Nordic Walking Gdańsk 2014. Każdy ze startujących mógł wybrać odpowiedni dla siebie dystans 6 lub 12 kilometrów i odebrać na mecie odlewany medal.

Nowością w tym roku było zwiększenie liczby kategorii. – To odpowiedź na rosnące zainteresowanie tą dyscypliną wśród coraz szerszych grup aktywnych osób, chcących zmierzyć się z rówieśnikami lub po prostu ze sobą – mówi Grzegorz Pawelec z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Start i meta zlokalizowane były przy Krainie Zabawy na gdańskim Przymorzu. Pętla wiodła częściowo odcinkiem leśnym oraz alejkami Parku Nadmorskiego. Na mecie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy, odlewany medal. Do wygrania były także dwa tablety. Na pakiet upominków mogła liczyć trójka najmłodszych uczestników zawodów.

Chociaż okazja do kolejnych kilometrów przemierzonych z kijkami w zawodach Nordic Walking Gdańsk 2014 nadarzy się dopiero 28 września 2014, sympatycy dyscypliny już teraz skorzystać mogą z cotygodniowych, bezpłatnych treningów prowadzonych w ramach programu „Aktywuj się!” przez doświadczonego instruktora NW. – Zajęcia NW kierowane są do wszystkich, którzy dostrzegają korzyści prozdrowotne płynące z marszów z kijkami oraz do tych, którzy w ten sposób chcą poprawić swoją kondycję. Nie prowadzimy zapisów na zajęcia. Wystarczy przyjść i ćwiczyć razem z nami – mówi Pawelec.

Zajęcia z instruktorem będą odbywać się w każdy wtorek o godzinie 18.00 w Parku Reagana – wejście D (od ul. Dąbrowszczaków). Więcej informacji na temat oferty programu „Aktywuj się!” na stronie: www.mosir.gda.pl

źródło: gdansk.pl

About Kasia

Zobacz również

Tramwajem po gdańską kranówkę

W Światowym Dniu Wody tj. 22 marca Gdańskie Wodociągi zaplanowały inauguracyjny przejazd tramwaju w szacie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement