Mikołajki z turniejem „Do Przerwy 0:1”

6 grudnia zapraszamy wszystkich na boiska Zaspy i Przymorza na zimową edycję turnieju dzikich drużyn „Do Przerwy 0:1”. Jak zawsze gwarantujemy dobrą zabawę, medale i puchary dla zwycięzców, a dla tych, którym się nie powiedzie trochę piłkarskich nagród pocieszenia.

Turniej już dawno temu przekroczył granice Gdańska. Obecnie uczestniczą w nim drużyny z całego województwa pomorskiego, a nawet z województw ościennych, w jesiennej edycji gościliśmy bowiem drużynę z Działdowa w województwie warmińsko-mazurskim. Przyzwyczailiśmy się również, że niezależnie od pory roku, w turnieju uczestniczy przynajmniej kilkadziesiąt drużyn. Rekordową frekwencję 115 drużyn odnotowano w 2013 roku, podczas letniej edycji.

W turnieju nie obowiązuje wpisowe. Szczególnie ceniona, wyżej od futbolowych dokonań, jest postawa Fair Play, która cechuje prawdziwych sportowców – mówi Andrzej Kowalczys, pomysłodawca i współorganizator „Do Przerwy 0:1”.

Zapraszamy wszystkich, którzy kochają piłkę nożną, którzy sobotnie przedpołudnie mają ochotę spędzić na świeżym powietrzu.
Na pewno będzie gorąco od sportowych emocji – dodaje Kowalczys.

Tradycyjnie zawody sześcioosobowych zespołów rozpoczną się o godz. 9.00 na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdańsku Zaspie przy ul. Meissnera 9 od przyjmowania zapisów w czterech kategoriach: Rocznik 1995 i Starsi, Rocznik 1996/1998, Rocznik 1999/2001, Rocznik 2002 i Młodsi oraz Zespoły Dziewczęce.

W przypadku zgłoszenia się dużej ilości drużyn, część meczów zostanie rozegrana na boisku przy ul. Żwirki i Wigury (Rocznik 2002 i Młodsi) oraz na boisku przy ulicy Opolskiej należącym do Szkoły Podstawowej nr 80 (Rocznik 1996/1998).


UWAGA! Drużynę może zgłosić kapitan, trener lub opiekun, który ukończył 18 lat!
Przy rejestracji niezbędny jest więc dokument tożsamości!
Oficjalne otwarcie turnieju nastąpi o godz. 10.00. Spodziewamy się gości ze świata sportu. Swoją obecność zapowiedzieli zawodnicy Lechii Gdańsk.

W przerwie pomiędzy meczami, uczestnicy turnieju będą mogli się posilić gorącą grochówką i bigosem oraz mieli możliwość dowiedzieć się czegoś więcej o Unii Europejskiej od pracowników Departamentu Programów Regionalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, a przy okazji mogli zaopatrzyć się w unijne gadżety.

Organizatorom, czyli Gdańskiej Fundacji Dobroczynności, udało się pozyskać liczne grono partnerów, którym tą drogą pragniemy podziękować: Marszałek Województwa Pomorskiego, Wicewojewoda Pomorski, Prezydent Miasta Gdańska, Departament Programów Regionalnych: Pomorskie w Unii â Fundusze Europejskie blisko Ciebie, Lotos Gdańsk, Merco, Sklepy Merkus, Lechia Gdańsk SA, Gdańskie Inwestycje Komunalne, Trefl.

Szczegóły na stronie www.doprzerwy01.pl

Do zobaczenia 6 grudnia!
Andrzej Kowalczys

2014zima-m

About Marcin

Zobacz również

Wielki mural, promujący kampanię „Naturalnie Niemcy”, wymalowano na bloku przy ul. Startowej

Olbrzymi mural wymalowano  na fasadzie wieżowca przy ul. Startowej w Gdańsku Zaspie. Dzieło to nie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement