niedziela , 1 Sierpień 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Moda z sercem – licytuj przekazane przez gwiazdy rzeczy i wspieraj Hospicjum Dutkiewicza

Martyna Wojciechowska, Krystyna Przybylska (mama Ani Przybylskiej), Katarzyna Bujakiewicz, Aleksandra Kwaśniewska, Marta Manowska, Katarzyna Bujakiewicz, Katarzyna Bonda, Joanna Horodyńska, Michał Starost, Maciej Florek, Krzysztof Skiba – to tylko kilkanaście gwiazd, które postanowiły wesprzeć Fundację Hospicyjną w ramach akcji charytatywnej na Allegro. Celem akcji „Moda z sercem – Pomagam Hospicjum Dutkiewicza” jest zebranie 100 tys. zł potrzebnych na bieżącą działalność hospicjum.

Jedno miejsce: Allegro Charytatywni. Jeden cel: 100 tys. zł dla Hospicjum Dutkiewicza. Kilkadziesiąt gwiazd filmu, telewizji, muzyki, literatury i mody postanowiły pomóc w zebraniu tej kwoty, przekazując coś ze swojej szafy, półki lub kolekcji. Na aukcję na Allegro Charytatywni trafią więc ubrania, dodatki i akcesoria, unikatowe książki z autografami, notesy, gadżety i elementy wyposażenia wnętrz. Początek aukcji, w czwartek, 15 lipca o godz. 18.

– Każdy z przekazanych darów ma ogromną wartość, bo został podarowany przez ludzi z serca i w odruchu niesienia pomocy – podkreśla Paweł Ryta z Fundacji Hospicyjnej. – Wiele z nich ma wymiar osobisty. Przykładem jest sukienka przekazana przez Krystynę Przybylską. Ania Przybylska kupiła ją specjalnie na premierę filmu „Bilet na Księżyc”. Niestety z powodu choroby nie mogła już w niej uczestniczyć. Pani Krystyna zdecydowała się przekazać tę cenną pamiątkę, by wesprzeć Hospicjum Dutkiewicza, które opiekowało się Anią w trakcie jej choroby.

Oto 6 szczególnie zdaniem organizatorów ważnych aukcji „Moda z sercem – Pomagam Hospicjum”:

  • Sukienka Ani Przybylskiej projektu Rolanda Moureta przekazana przez jej mamę, Krystynę Przybylską
  • Biżuteria Kruk z kolekcji Martyny Wojciechowskiej i zdjęcia autorstwa Łukasza Wajszczyka z dedykacją Martyny.
  • Sukienka projektu Natalii Jaroszewskiej przekazana przez Aleksandrę Kwaśniewską.
  • Sukienka zaprojektowana przez Kasię Radecką z Malinne przekazana przez Katarzynę Bujakiewicz – to jedyny egzemplarz sukienki w niebieskim kolorze.
  • Sukienka zaprojektowana przez Michała Starosta, jednego z czołowych polskich projektantów mody.
  • Bluza Macieja „Gleby” Florka zaprojektowana specjalnie dla niego do programu You Can Dance.

Harmonogram akcji

Od 15 lipca na Allegro znaleźć można rzeczy przekazane m.in. przez: Martynę Wojciechowską, Katarzynę Bujakiewicz, Kasię Tusk, Magdę Benedę, Remigiusza Mroza, Marcina Popielarza, Krzysztofa Skibę, zespół Kombi.

Od 22 lipca na Allegro trafią rzeczy przekazane m.in. przez: Gabi Drzewiecką, Ałbenę Grabowską, Martę Manowską, Katarzynę Bosacką, Martę Dyks, Vincenta S. Severskiego.

Od 29 lipca zestaw licytacji uzupełnią dary od m.in.: Katarzyny Bondy, Katarzyny Zielińskiej, Marzeny Rogalskiej, Joanny Horodyńskiej, Macieja „Gleby” Florka, Tomasza Ciachorowskiego, Wojciecha Adamczyka.

Od 5 sierpnia na Allegro udostępnione będą rzeczy przekazane m.in. przez: Krystynę Przybylską (sukienka Ani Przybylskiej), Martynę Wojciechowską, Aleksandrę Kwaśniewską, Olgę Wittman.

Dlaczego to ważne, by się włączyć?

Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku opiekuje się ciężko chorymi dziećmi i osobami dorosłymi oraz ich bliskimi. W ciągu roku wsparciem objętych jest ponad 1000 osób w dwóch hospicjach domowych (dla dzieci i dorosłych) oraz w domu hospicyjnym przy ul. Kopernika 6 w Gdańsku.

Hospicjum troszczy się także o rodzeństwo dzieci chorych i dzieci osierocone, zapewniając im pomoc w ramach własnego programu Fundusz Dzieci Osieroconych Tumbo Pomaga. Dla opiekunów rodzinnych osób nieuleczalnie chorych i u kresu życia powstanie nowa inicjatywa Fundacji Hospicyjnej – Centrum Opieki Wytchnieniowej.

Opieka w hospicjum jest bezpłatna. Ma za zadanie zapewnić możliwie najlepszą jakość życia choremu – w wymiarze fizycznym, emocjonalnym, duchowym i socjalnym. Lekarze, pielęgniarki, opiekunki, rehabilitanci, psycholodzy, dietetycy, duchowni, wspierani przez wolontariuszy odpowiadają na potrzeby podopiecznych. Na takim całościowym podejściu opiera się idea opieki hospicyjnej, którą każdego dnia realizuje Hospicjum Dutkiewicza – największe i najstarsze hospicjum na Pomorzu.

Jak pomóc w osiągnięciu celu?

Modowa odsłona akcji charytatywnej na Allegro rozpocznie się 15 lipca o godz. 18 i potrwa do 15 sierpnia. Można włączyć się w nią na kilka sposobów.

Po pierwsze, licytuj! Dzięki udziałowi w aukcjach można zdobyć unikatowe rzeczy – sukienki znanych projektantów, kurtki z ekskluzywnych i limitowanych serii, jedyne egzemplarze bluz i koszulek, które projektanci przygotowali specjalnie dla gwiazdy, książki z dedykacjami i autografami, wyjątkową biżuterię m.in. z bursztynu.

UWAGA: aby wziąć udział w licytacji na Allegro.pl nie jest konieczne posiadanie konta w serwisie. To ważne dla wszystkich, którzy wcześniej nie korzystali z serwisu.

Po drugie, otwórz swoją szafę! Samodzielnie możesz wystawić swój płaszcz, sukienkę, buty. Każde wylicytowane 100 zł przybliża nas do założonych 100 tys. zł! Wystarczy, że oznaczysz aukcję jako charytatywną i wybierzesz nasz cel: Wsparcie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku

Po trzecie, opowiedz o naszej akcji znajomym! Możesz pomóc nam w nagłośnieniu akcji, pisząc o niej w swoich mediach społecznościowych, udostępniając nam miejsce na swojej stronie w formie tekstu lub banera.

Bez względu na to, który ze sposobów wybierzesz, pamiętaj, że każdy z nich pomaga – podkreślają organizatorzy.

Licytacje dla Hospicjum

„Moda z sercem” to już trzecia odsłona akcji na Allegro. Pierwsza rozpoczęła się w wakacje 2020 r. – wówczas wsparli nas mistrzowie sportu, a na aukcje trafiły treningi ze znanymi sportowcami, sportowe trofea i gadżety. Jesienią z kolei graliśmy na Allegro wspólnie z gamerami i streamerami. Wówczas do wylicytowania były m.in. unikatowe gadżety związane z grą Wiedźmin, kurtka z gry Cyberpunk oraz wspólne streamy z e-sportowcami.

Źródło: Gdańsk.pl

Zobacz również

Pies zamknięty w aucie, a na zewnątrz upał

Co roku, gdy słonecznych dni jest coraz więcej, musimy przypominać i uczulać właścicieli czworonogów, aby …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *