poniedziałek , 5 czerwiec 2023

NIE DAWAJ ZŁODZIEJOWI OKAZJI DO KRADZIEŻY

Słoneczna pogoda i wysokie temperatury sprawiają, że coraz więcej osób wypoczywa nad wodą. Wchodząc do morza, pozostawiamy swoje rzeczy na plaży, a to doskonała okazja dla złodzieja. W ciągu ostatniego tygodnia gdańscy policjanci odnotowali trzy kradzieże, do których doszło na terenie plaż. Gdańscy policjanci apelują, aby pilnować osobistych rzeczy i nie pozostawiać na widoku żadnych wartościowych przedmiotów.

Ciepłe dni sprawiają, że okolice zbiorników wodnych, parków, czy terenów leśnych stają się coraz popularniejszym miejscem wypoczynku. Zdarza się jednak, że w takich miejscach zapominamy o pilnowaniu swojej własności, co ułatwia złodziejowi kradzież. Wystarczy chwila nieuwagi, aby złodziej wykorzystał okazję i ukradł pozostawione bez nadzoru rzeczy.
W ciągu ostatniego tygodnia policjanci przyjęli trzy zgłoszenia o kradzieżach w rejonie plaż. W pierwszym przypadku z otwartej saszetki złodziej ukradł plażowiczce kluczyki do samochodu. Kolejnemu pokrzywdzonemu, który przebywał na plaży przy ul. Jantarowej, ukradziono torbę, w której były dwa telefony, portfel z pieniędzmi oraz kluczyki do pojazdu. Podczas trzeciego zdarzenia łupem złodzieja padł rower, który gdańszczanka pozostawiła przy wejściu na plażę. W każdym z tych przypadków sprawcy wykorzystywali nieuwagę pokrzywdzonych i brak ich nadzoru nad osobistymi rzeczami.
Policjanci apelują o ostrożność. Wakacje to okres wypoczynku, ale i również czas większej aktywności złodziei. Pozostawione bez nadzoru na plaży telefony komórkowe, torebki, portfele i dokumenty najczęściej padają łupem złodziei. Nie pozostawiajmy wartościowych przedmiotów bez nadzoru, gdyż szybko można je stracić! Pamiętajmy! Okazja czyni złodzieja.

Źródło: pomorska.policja.gov.pl

About Zaspa24

Zobacz również

Zaspa Rozstaje. Jaki powinien być Park Millenium? Ankieta i spacer

Park Millenium znajduje się pomiędzy ulicami: Leszczyńskich, Powstańców Wielkopolskich i Chrobrego. Służy głównie mieszkańcom okolicznych …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement