poniedziałek , 6 grudzień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
for. PFB

Nie żyje Andrzej Orzeł – dyrektor Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 7.04.2014 r. niespodziewanie odszedł wieloletni zastępca Dyrektora Naczelnego Polskiej Filharmonii Bałtyckiej Andrzej Orzeł, wielce zasłużony dla Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

Andrzej Orzeł
Urodzony w 1943 roku, magister filologii polskiej. Od wielu lat związany z kulturą Trójmiasta. Długoletni wicedyrektor Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, gdzie odpowiadał za marketing i sprawy administracyjne w bardzo trudnym dla filharmonii okresie działalności, jakim był okres przenosin siedziby z budynku Państwowej Opery Bałtyckiej do rewitilizowanego budynku po byłej elektrociepłowni na Ołowiance. Odpowiadał wtedy za sprawy związane z pozyskiwaniem środków sponsorskich na cele inwestycyjne, jak również kierował sprawami zaplecza technicznego działalności koncertowej prowadzonej na terenie obiektu w trakcie jego oddawania do eksploatacji.
Przed pojęciem pracy w filharmonii wykonywał podobne czynności jako Dyrektor ds. technicznych Teatru Muzycznego w Gdyni (1993-1996) oraz w Państwowym Teatrze Lalki i Aktora „Miniatura” (1984-1993). W latach 80-tych był Kierownikiem Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Sopocie. Z innych Jego dokonań w krzewieniu kultury należy wymienić prace w Wydawnictwie Morskim, w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej oraz w Pracowni Sztuk Plastycznych.
Całe jego życie zawodowe związane jest z pracą na rzecz kultury pomorskiej, przy czym jego apogeum przypada na latach inauguracji działalności Filharmonii Bałtyckiej w nowej siedzibie – Gdańskim Centrum Muzyczno – Kongresowej.

źródło: PFB

Zobacz również

Parada Niepodległości 2021 coraz bliżej. Sprawdź co się szykuje na 11 listopada

Parada Niepodległości powraca! Wprawdzie z wieloma covidowymi ograniczeniami, ale jednak się odbędzie. 11 listopada w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *