piątek , 25 Czerwiec 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Nowa kładka coraz bliżej.

Na dniach zostanie rozstrzygnięty przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy skrzyżowania al. Jana Pawła II i Rzeczypospolitej w Gdańsku. A co za tym idzie rozbiórkę obecnej kładki i budowę czterech mniejszych kładek pieszo-rowerowych oraz przejść naziemnych przez jezdnię i torowisko tramwajowe.

Jak wiadomo utrzymanie kładki w dobrym stanie jest bardzo kosztowne. Ostatni remont schodów, który odbył się zeszłej wiosny kosztował ponad pół miliona złotych. Rozbiórka obecnego obiektu i powstanie kładek i przejść w poziomie jezdni ma na celu ułatwienie pieszym i rowerzystom poruszania się po skrzyżowaniu ruchliwych ulic oraz zredukowanie kosztów utrzymania kładki.

Poniżej przedstawiam etapy wyburzania kładki i powstania nowych kładek pieszo-rowerowych.

Fot. GZDiZ
Cały projekt przewiduje rozbiórkę istniejącej kładki dla pieszych na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i al. Rzeczypospolitej wraz z sześcioma windami zgodnie z wariantem nr 3 koncepcji, budowę czterech kładek pieszo-rowerowych nad łącznicami skrzyżowania dla pieszych z uwzględnieniem w zakresie koncepcji kładki pieszo-rowerowej w ciągu al. Rzeczypospolitej od strony północnej, budowę przejść z sygnalizacją przez jezdnię al. Rzeczypospolitej i torowisko tramwajowe oraz remont wiaduktu w ciągu ul. Rzeczypospolitej

 

Fot. GZDiZ

Finałowy projekt zmian kładki jak i terenu pod i wokół niej poznamy wiosną 2021 r. Wykonawca na sporządzanie dokumentacji będzie miał 10 miesięcy od chwili podpisania umowy.

Zobacz również

Galeria Zaspa zaprasza na Święto Zaspy

26 czerwca odbędzie się kolejna edycja Biegu Zaspy. Oprócz ciekawych tras, na uczestników i obserwatorów …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *