previous arrow
next arrow
Slider

Nowa kładka coraz bliżej.

Na dniach zostanie rozstrzygnięty przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy skrzyżowania al. Jana Pawła II i Rzeczypospolitej w Gdańsku. A co za tym idzie rozbiórkę obecnej kładki i budowę czterech mniejszych kładek pieszo-rowerowych oraz przejść naziemnych przez jezdnię i torowisko tramwajowe.

Jak wiadomo utrzymanie kładki w dobrym stanie jest bardzo kosztowne. Ostatni remont schodów, który odbył się zeszłej wiosny kosztował ponad pół miliona złotych. Rozbiórka obecnego obiektu i powstanie kładek i przejść w poziomie jezdni ma na celu ułatwienie pieszym i rowerzystom poruszania się po skrzyżowaniu ruchliwych ulic oraz zredukowanie kosztów utrzymania kładki.

Poniżej przedstawiam etapy wyburzania kładki i powstania nowych kładek pieszo-rowerowych.

Fot. GZDiZ
Cały projekt przewiduje rozbiórkę istniejącej kładki dla pieszych na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i al. Rzeczypospolitej wraz z sześcioma windami zgodnie z wariantem nr 3 koncepcji, budowę czterech kładek pieszo-rowerowych nad łącznicami skrzyżowania dla pieszych z uwzględnieniem w zakresie koncepcji kładki pieszo-rowerowej w ciągu al. Rzeczypospolitej od strony północnej, budowę przejść z sygnalizacją przez jezdnię al. Rzeczypospolitej i torowisko tramwajowe oraz remont wiaduktu w ciągu ul. Rzeczypospolitej

 

Fot. GZDiZ

Finałowy projekt zmian kładki jak i terenu pod i wokół niej poznamy wiosną 2021 r. Wykonawca na sporządzanie dokumentacji będzie miał 10 miesięcy od chwili podpisania umowy.

Zobacz również

Hiacynty z doniczki do ogrodu

Hiacynty są wspaniałymi kwiatami w ogrodzie, mogą również rosnąć w doniczkach, w warunkach domowych. Kwitną …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *