fot. rmf24.pl / Kuba Kaługa

Nowoczesne USG dla noworodków na Zaspie

Na oddział Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka szpitala św. Wojciecha na Zaspie trafił nowoczesny sprzęt do badań USG. Wszystko to dla najmłodszych i najbardziej potrzebujących pacjentów. 120 tysięcy złotych za nowe wyposażenie szpitala zapłaciła Pomorska Fundacja Neonatologii „Dobrze, że jesteś”.

Do niedawna na oddziale działał tylko jeden ultrasonograf co nie pozwalało na przebadanie wszystkich małych pacjentów. Teraz problem się rozwiązuje. Nowy sprzęt ma ułatwić pracę, a także stawianie diagnoz.

Sprzęt się starzeje. I każde nowe urządzenie jest nowocześniejsze. Zdecydowanie lepsze rozdzielczość, lepszy obraz, jakość pracy i jakość badań. Da to poprawę jakości usług medycznych. Bardzo dokładne badania i większa dostępność do tych badań. Na pewno nam to ułatwi pracę– mówi rmf24.pl Elżbieta Pilarczyk, ordynator oddziału neonatologii i prezes Pomorskiej Fundacji Neonatologii „Dobrze, że jesteś”..

Każdego roku w szpitalu św. Wojciecha na Zaspie rodzi się ponad 3 tysiące dzieci. Około 400 trafia na Oddział Intensywnej Terapii Noworodka. To są dzieci za małe, chore. Przede wszystkim wcześniaki, czyli dzieci urodzone przed zakończeniem 38 tygodnia ciąży. No i z wszystkimi okołoporodowymi komplikacjami. Z wrodzonymi zapaleniami płuc, niedotlenieniem, wadami rozwojowymi– podkreśla Elżbieta Pilarczyk.

Dodajmy, że na Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka leczone są dzieci nie tylko z Gdańska, ale także całego województwa.

 

About Kasia

Zobacz również

Wielki mural, promujący kampanię „Naturalnie Niemcy”, wymalowano na bloku przy ul. Startowej

Olbrzymi mural wymalowano  na fasadzie wieżowca przy ul. Startowej w Gdańsku Zaspie. Dzieło to nie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement