NOWOŚCI WYDAWNICZE – STYCZEŃ 2023

Zapraszam do zapoznania się z pierwszymi tegorocznymi nowościami wydawniczymi.
Na szczególną uwagę zasługuje w tym miesiącu poradnik dla rodziców – JAK WYCHOWAĆ DZIECKO NA FAJNEGO CZŁOWIEKA oraz thriller BEZ TCHU rozgrywający się w środowisku himalaistów – w trakcie zdobywania ośmiotysięcznika Manaslu. Dla odbiorców literatury obyczajowej i romansów – w styczniu do księgarń trafi KOBIETA W DESZCZU, rozpoczynająca nowy cykl powieściowy Doroty Milli.


Kaija Puura
JAK WYCHOWAĆ DZIECKO NA FAJNEGO DOROSŁEGO
Fiński sekret najszczęśliwszych dzieci na świecie!
Premiera: 11 stycznia 2023

Żeby wyrosnąć na fajnego dorosłego, dziecko potrzebuje miłości, docenienia, zdrowych granic, i poczucia, że jest szanowane.
Ponieważ życie nie przebiega według podręcznikowego scenariusza, autorka uczy, jak możemy wspierać kompetenc

je emocjonalne naszego dziecka i jak pracować zespołowo w rodzinie.
Opiera się na prawdziwych przykładach. Nie krytykuje, ale wskazuje rodzicom praktyczne narzędzia, z których mogą skorzystać także w trudniejszych przypadkach, takich jak dziecięce napady wściekłości, wieczne „nie”, posiłki, ustanawianie porządku dnia, czy trudne powroty z placu zabaw. Pokazuje też, jak się przy tym wszystkim za bardzo nie spinać i złapać zdrowy dystans.
Kaija Purra wykłada psychiatrię dziecięcą na Uniwersytecie w Tampere i pracuje jako lekarka w Szpitalu Uniwersyteckim w Tampere.

Aktywistka w organizacjach wspierających zdrowie psychiczne dzieci. W badaniach skupia się na rozwoju najmłodszych dzieci oraz czynnikach wpływających na ich zdrowie psychiczne. W trakcie swojej ponad trzydziestoletniej kariery napisała szereg publikacji na temat psychologicznego podejścia do małych dzieci, które ukazywały się w krajowych i międzynarodowych czasopismach naukowych. W książce przekłada wnioski z badań i doświadczenia na codzienną praktykę, tak, by każdy rodzic mógł z niej skorzystać.

Fajni ludzie zauważają innych: mówią „dzień dobry” i „dziękuję”, najczęściej zwracają się do ludzi przyjaźnie i z szacunkiem. Potrafią wyrazić swoje opinie i życzenia. Nie popadają łatwo w konflikty, tylko biorą pod uwagę innych i są gotowi negocjować w kwestiach, które ich z nimi różnią. Sprawiają, że w ich towarzystwie ludzie sami czują się akceptowani i interesujący, a ponadto dają im poczucie przynależności do grupy. Interakcje i współpraca z fajnymi ludźmi wydają nam się łatwe, dlatego że działają oni spójnie i zachowują się przewidywalnie. Fajnych ludzi wyróżnia również szczerość wobec innych. Nie próbują zawstydzać, oszukiwać ani stawiać drugiego człowieka w złym świetle.

Amy McCulloch
BEZ TCHU
Klimatyczny thriller & niewiarygodna dawka informacji o himalaizmie i górze Manaslu

Sześcioro nieznajomych. Jeden morderca.
I walka o przetrwanie. . .

Dziennikarka Cecily Wong otrzymała życiową szansę – ma dołączyć do elitarnego zespołu, który chce zdobyć jeden z najwyższych szczytów świata – Manaslu.

Ale sprawy szybko przybierają niepomyślny obrót. Niewyjaśniona kradzież.
Okropny wypadek.
Przerażający liścik: Na górze jest morderca.

Wyruszyło sześcioro nieznajomych… Ilu powróci?

Amy McCulloch jest kanadyjską autorką pochodzenia chińskiego. „Bez tchu” to jej debiutancki thriller, który stał się światowym bestsellerem.

We wrześniu 2019 roku została najmłodszą Kanadyjką, która wspięła się na Manaslu w Nepalu – ósmą pod względem wysokości górę świata.

Zdobyła także Aconcaguę, najwyższy szczyt na obszarze obu Ameryk, przy temperaturze -45ºC i wiatrach wiejących z prędkością 90 km/h, i zwiedziła każdy z siedmiu kontynentów.

Fakt, że McCulloch rzeczywiście zdobyła szczyt Manaslu,
pozwolił jej osadzić swój thriller na doświadczeniu z pierwszej ręki.

McCulloch wie, jak to jest wziąć udział w komercyjnej wspinaczce z przewodnikiem na ośmiotysięcznik.
Wie, jak to jest być względnym nowicjuszem – otoczonym przez przewodników, Szerpów i wspinaczy, którzy mają o wiele większe doświadczenie w górach.
Wie, jak to jest być umieszczonym w społeczności ambitnych i czasami niezgadzających się ze sobą obcych ludzi w otoczeniu, które wymaga bezwzględnej współpracy i wzajemnego zaufania.
Wie jak czuje się być jedną z niewielu kobiet na górze, stając się obiektem niechcianych zalotów.

MCuloch przezntuje wiedzę wiedzę z pierwszej ręki, czym zdobywa zaufanie czytelnika,
a sama fabuła – to nieustanne wiszenie na krawędzi:
przeplatające się ze sobą osiągnięcia alpinistów
i niewygodne informacje oraz tragiczne zgony, które rzucają światło na mniej godne podziwu aspekty alpinizmu.
— Climbing.com

Dorota Milli
KOBIETA W DESZCZU

– Saga nadmorska tom 1. –

Klimatyczny Kołobrzeg i historia, która udowadnia, że dobre dni jeszcze przed nami,a wszystko, co złe, można przezwyciężyć, zostawiając za sobą.

Trzy kobiety, trzy pokolenia, które mierzą się ze swoimi problemami, a każda z innej perspektywy patrzy na świat. Czy mogą sobie wzajemnie pomóc?

Aletta Różańska po śmierci swojego mentora przejmuje w spadku jego gabinet i otwiera własną praktykę. Oddana pracy i pacjentom psychoterapeutka prowadzi spokojne życie, zachodzi w nim jednak duża zmiana, gdy w drzwiach jej gabinetu pojawiają się dwie kobiety.

Julia wątpi we wszystko, zwłaszcza w siebie, przez chaos myśli nie panuje nad uczuciami. Martwi się, że dzieje się z nią coś niedobrego. Zastanawia się, czy miłość rani, czy jest lekarstwem na całe zło. Narzeczony oddala się od niej, związek przechodzi kryzys, a ona zgłasza się po pomoc.

Żywiołowa Eryka, z mężem i dwoma synami, czuje, że jej życie przypomina jazdę bez trzymanki. Nie jest w stanie zaakceptować zmian, nie radzi sobie z emocjami. Wybiera gabinet doktora Zakrzewskiego, ale na miejscu spotyka kobietę.

Gdy wydaje się, że wszystko zawodzi i nie możemy poradzić sobie ze sobą, najlepszym wyjściem jest zapisać się na terapię.

Źródło: WYDAWNICTWO LUNA

About Zaspa24

Zobacz również

Great fashion, great prices – w Galerii Zaspa otworzył się sklep Sinsay

Galeria Zaspa należąca do Grupy Capital Park zyskała nowego najemcę. Sinsay – bo o tej marce mowa – …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement