wtorek , 28 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
Mat. prasowe

Nowy paczkomat w Gdańsku – nadawaj i odbieraj przesyłki szybko i wygodnie!

Całodobowe odbieranie i nadawanie paczek to usługa, która spotkała się z dużym uznaniem ze strony klientów. Nic dziwnego, bo paczkomaty, zlokalizowane w wielu dogodnych punkach, obsłuży każdy. Mieszkańcy Gdańska właśnie doczekali się nowego paczkomatu przy ulicy Kartuskiej 187. Od teraz nadawanie i odbieranie przesyłek stanie się jeszcze wygodniejsze.

Dlaczego warto korzystać z paczkomatów?

Praktyczność i uniwersalność tego rozwiązania zadowoli zarówno osoby nadające, jak i odbierające przesyłki. Przede wszystkim, paczkomaty to wygoda, niska cena i brak ograniczeń.

Paczkę można nadać lub odebrać o dowolnej godzinie, przez całą dobę, bez względu na dzień tygodnia. Nie trzeba umawiać się z kurierem, pukać do drzwi sąsiadów lub wcześniej wychodzić z pracy. Po przesyłkę można pójść nawet w nocy, a paczkomaty w Gdańsku zlokalizowane są w takich miejscach, aby zawsze było po drodze. Ich wykaz znajdziesz na stronie https://inpost.pl/paczkomaty-gdansk. Codziennie na terenie Polski dodawane są nowe maszyny, obecnie jest ich już przeszło 5000.

Najnowszy z nich, zlokalizowany w Gdańsku o numerze GDA05M, pojawił się przy ulicy Kartuskiej 187. Więcej informacji znajdziesz pod linkiem https://inpost.pl/paczkomat-gdansk-gda05m-kartuska-paczkomaty-pomorskie

Kolejną zaletą paczkomatów jest szybkość działania – przesyłki docierają nawet dzień po nadaniu. Przy okazji, forma ich dostarczania jest o wiele bardziej ekologiczna niż w przypadku tradycyjnych kurierów, którzy nie muszą wsiadać w samochód i stać w korkach.

Jak nadać paczkę w paczkomacie?

To naprawdę proste. Możesz to ze robić przez Internet: najpierw za pomocą strony inpost.pl/SzybkieNadania/ uzupełnij formularz i dokonaj płatności online. Następnie wydrukuj etykietę i naklej na odpowiednio zabezpieczonej przesyłce. I już, paczkę nadasz w paczkomacie, wybierając na ekranie odpowiednie opcje. Pamiętaj, aby zamknąć drzwiczki.

Przesyłkę nadasz również bezpośrednio w paczkomacie, podając wszelkie niezbędne dane (gabaryty paczki, numer telefonu, e-mail oraz adres odbiorcy) i płacąc kartą z Blikiem lub środkami z Managera Paczek. Po opłaceniu należności, możesz włożyć paczkę do skrytki i gotowe! Nadawanie paczek jest wygodne i intuicyjne, co najważniejsze, operację wykonasz o dowolnej porze dnia i nocy.

Jak odebrać paczkę z paczkomatu?

Zainstaluj aplikację InPost Mobile, gdzie będziesz otrzymywać wszelkie niezbędne powiadomienia. Dzięki niej otworzysz skrytkę zdalnie, nie musząc nawet dotykać ekranu maszyny. To świetna opcja, która pozwoli ci zaoszczędzić czas i uniknąć zbędnych formalności. Po prostu klikasz i odbierasz!

Możesz również skorzystać z kodu odbioru. Na adres mailowy oraz na telefon otrzymasz informację o czekającej na ciebie paczce. W wiadomości znajdziesz specjalny kod, niezbędny do odebrania przesyłki. Na ekranie wpisz swój numer telefonu oraz kod, który otworzy skrytkę i pozwoli odebrać paczkę. Jeżeli wolisz, zamiast kodu z numerem, użyj kodu QR.

Zarówno odbieranie i nadawanie paczek zajmuje dosłownie chwilę. Korzystając z aplikacji mobilnej zrobisz to jeszcze szybciej.

Zobacz również

Dostałeś SMS o nałożeniu kwarantanny? To oszustwo! Ostrzegamy przed próbą wyłudzenia danych

Zostałeś skierowany do odbycia 10-dniowej kwarantanny z powodu zakażenia w Twoim najbliższym otoczeniu… SMS od …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *