niedziela , 1 Sierpień 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Oszust poszukiwany!

gdansk-portret-pamieciowy-sprawcy-oszustwaPolicjanci z Przymorza prowadzą czynności w sprawie oszustwa. Sprawca podając się za funkcjonariusza CBŚ wmówił 65-letniej kobiecie, że pieniądze w banku są „zagrożone” i musi je jak najszybciej wypłacić, a następnie jemu przekazać. Pokrzywdzona straciła w ten sposób 40 tys. zł.

Policjanci sporządzili portret pamięciowy sprawcy. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę lub posiadają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z Policją.

Policjanci z Komisariatu V w Gdańsku prowadzą czynności w sprawie oszustwa, do którego doszło w lipcu br. Z ustaleń śledczych wynika, że do 65-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna, który podał się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego. Mężczyzna twierdził, że policja prowadzi tajną akcję i posiada informacje, że pieniądze, które kobieta ma w banku „są zagrożone” i musi je jak najszybciej wypłacić i jemu przekazać. Pokrzywdzona niestety straciła w ten sposób 40 tys. zł, które przekazała sprawcy na jednej z ulic Gdańska. Dopiero po kilku godzinach zorientowała się, że padła ofiarą oszusta i powiadomiła Policję.

Rysopis poszukiwanego: mężczyzna w wieku ok. 20 lat, wzrost 170-180 cm, szczupłej budowy ciała, włosy krótkie blond.

Funkcjonariusze sporządzili portret pamięciowy sprawcy. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę lub posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości lub miejsca pobytu, proszone są o kontakt z Komisariatem Policji V w Gdańsku przy ul. Obrońców Wybrzeża 19.
Informacje można przekazać telefonicznie dzwoniąc na nr 58 52-11-222 lub na numery alarmowe 112 i 997, albo zgłaszając się do najbliższej jednostki Policji.

Gdańscy policjanci ponownie apelują do wszystkich osób o ostrożność w kontaktach z osobami, które proszą ich o pieniądze. Przypominamy, że Policja nie informuje nikogo przez telefon o prowadzonych tajnych akcjach i nie żąda wypłacania pieniędzy z banku. To są działania przestępcze, o których należy nas jak najszybciej powiadomić.

Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Zobacz również

Pozytywny Żłobek nr 6 przy ul. Hynka 34

Budowa Pozytywnego Żłobka nr 6 w Gdańsku dobiegła końca. W żłobku przygotowano 100 miejsc dla …

1 komentarz

  1. Zaraził siem chciwościom od ambergolda?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *