niedziela , 16 czerwiec 2024
Katarzyna Milczyńska, ekspert pielęgnacji, kosmetolog z MOSS Beauty

Papier(os)owa skóra

Papieros nie wygląda groźnie. Niewielki, a często dodatkowo ładnie opakowany, nie przypomina czegoś, co ma negatywny wpływ nie tylko na zdrowie, ale i wygląd. Palenie szybko przynosi efekty widoczne gołym okiem. Niestety, nie te pozytywne…

„Palenie stanowi jeden z tych czynników, które najmocniej – w negatywnym aspekcie – oddziałuje na zdrowie skóry oraz jej kondycję i wygląd” mówi Katarzyna Milczyńska, ekspert pielęgnacji, kosmetolog z MOSS Beauty (www.moss.krakow.pl). Dodaje: „Wdychany dym ma przede wszystkim bardzo niekorzystny wpływ na układ krwionośny, ponieważ zaburza jego pracę. Prowadzi to w konsekwencji do niedotlenienia tkanek, w tym również skóry. W efekcie zaburzona zostaje jej odporność, przyspieszeniu ulegają procesy starzenia, pojawiają się problemy z włosami i paznokciami.”

Moss Beauty - male 2Widoczne, jak na… skórze

Pierwsze skutki palenia możemy z łatwością zauważyć w lustrze. Cera robi się szara, ziemista, albo nawet lekko żółtawa. To efekt szkodliwych substancji zawartych w papierosach, które nie tylko zaburzają krążenie krwi, ale również niszczą włókna kolagenowe i elastynowe. Skóra starzeje się więc szybciej i traci gęstość, odpowiedzialną za młody wygląd. „Skóra palacza jest o kilka lat „starsza” od skóry osoby niepalącej. Dużo wcześniej pojawiają się zmarszczki – szczególnie widoczne są niedoskonałości rozchodzące się wokół ust, nazywane „zmarszczkami palacza”. Szybciej pokazują się także zmarszczki mimiczne wokół oczu i cienie.” twierdzi nasz ekspert. Nałogowe palenie prowadzi również do powstania nieestetycznych przebarwień i pogłębia bruzdy.

Lek na całe zło

Najlepszym sposobem, na skutki papierosowego nałogu jest… rzucenie palenia. Pomoże również jego znacząca redukcja, pod warunkiem, że dążymy do całkowitego tytoniowego oczyszczenia. Rzucenie palenia nie gwarantuje co prawda całkowitej poprawy kondycji skóry, ale na pewno przerywa błędne koło robienia skórze i zdrowiu na złość. Dobrze dobrana dieta, bogata w składniki odżywcze, oraz pielęgnacja, wspomogą regenerację. Pomocne będą szczególnie kosmetyki do dłoni, twarzy i szyi, ponieważ to one najszybciej się starzeją. Szukaj tych, które w swoim składzie mają mocno nawilżające składniki, takie jak kwas hialuronowy, oraz antyoksydanty (witaminy C, A, E czy koenzym Q10).

diego dalla palma professional RVB SkinLab - PerfectionPielęgnacyjni sprzymierzeńcy

Jeśli długo i dużo paliłaś, być może potrzebujesz silniejszej broni w walce ze skutkami nałogu. „Aby zregenerować skórę, należy skupić się na specjalistycznych zabiegach pielęgnacyjnych, które wykorzystują dużą dawkę antyoksydantów, których skóra nałogowego palacza najbardziej potrzebuje i składników nawilżających. Rozwiązaniem, które wykorzystuję w takiej pielęgnacji są zabiegi detoksykujące, które dostarczają skórze przeciwutleniaczy” mówi kosmetolog. Doskonałym rozwiązaniem będzie 3-fazowy zabieg przeciw-utleniający diego dalla palma professional Perfection. Skoncentrowane składniki, w tym witamina C, przywracają promienność, wygładzają i odmładzają skórę.

About Kasia

Zobacz również

Wielka loteria w Rossmannie. Pula nagród – ponad 3 miliony zł

„Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz!” – tę piosenkę, zaśpiewaną przez Małgorzatę …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement