poniedziałek , 6 grudzień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. Czytelnik

Parkowanie na trawnikach. Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec reaguje

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik
Opublikowany przez nas list Czytelnika dotyczący parkowania aut na trawnikach trafił także do Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec. Radni nie pozostali obojętni na nadesłaną wiadomość i podjęli odpowiednie kroki.

Teren wskazany przez Mieszkańca bloku przy ul. Pilotów 13 to teren należący do Spółdzielni Mieszkaniowej Młyniec – mówi Kamil Sośniak, Przewodniczący Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec. – Popieramy ten głos i wnioskujemy do Spółdzielni Mieszkaniowej Młyniec o ustawienie w tym miejscu progów uniemożliwiających wjazd na trawnik oraz chodnik w jak najszybszym możliwym terminie – dodaje Kamil Sośniak.

Ponadto Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec wystosowała pismo do Straży Miejskiej w Gdańsku, w którym prosi o częstsze patrole przy ul. Pilotów i karanie za złe parkowanie.

Zobacz również

Parada Niepodległości 2021 coraz bliżej. Sprawdź co się szykuje na 11 listopada

Parada Niepodległości powraca! Wprawdzie z wieloma covidowymi ograniczeniami, ale jednak się odbędzie. 11 listopada w …

8 komentarzy

 1. Rzeczywiście, kłaniamy się Radzie do kolan, bo zamiast rozwiązać problem tzn. zwiększyć liczbę miejsc parkingowych, zrobi parę pachołków żeby nie wjeżdżać na trawnik haha. Faktycznie zamiast rozwiązywać problemy lepiej udawać, że ich nie ma. Wiadomo parę pachołków wychodzi taniej, po co pieniądze wydawać na nowe miejsca parkingowe.

  • Miejsca parkingowe za darmochę by chcieli! Chcą używać samochód w mieście to musi być stać też na parkowanie bo teren w mieście jest drogi, a wybudowanie miejsc kosztuje. Utrzymanie też. Zrzutę zróbcie i poproście współmieszkańców o pozwolenie na sposób wykorzystania terenu będącego wspólną własnością a nie tylko rączki wyciągać daj daj

   • Za darmochę? Przepraszam bardzo na Zaspie płaci się wysokie czynsze i chyba każdy ma prawo do tego aby za te pieniądze Spółdzielnia dbała o czystość, bezpieczeństwo, miejsca parkingowe itp. Łaski mi nikt nie robi. Z jakiej racji mam się dodatkowo z mieszkańcami na to składać? Pan/i by się chciał/a składać dodatkowo na kamery na osiedlu? Albo o to by ktoś sprzątał klatki schodowe? Za mały czynsz Pan/i płaci?

  • Brak miejsc parkingowych nie upoważnia do parkowania gdzie popadnie. Karanie mandatami jest jak najbardziej uzasadnione. Kilkadziesiąt metrów spaceru jeszcze nikomu nie zaszkodziło !!

   • Zgadzam się, że nie upoważnia to do tego aby niszczyć trawniki. Ale jeżeli jeździ się 15 minut i szuka miejsca i nie ma gdzie postawić samochodu to niektórzy ludzie niestety tak robią. To nie jest problem wynikający z tego, że komuś nie chce się iść 10 minut do auta… Na Zaspie nie raz został ukradziony samochód, nikt nie chce zostawiać swojego auta gdzieś w miejscu na którym nie może mieć na niego oka z okna. Gdyby było więcej miejsc parkingowych byłby porządek, każdy by parkował zgodnie z zasadami, a tak robi się samowolka.

 2. Chciwość zazdrość nienawiść

  Jak tak można,

  To wstyd obwiniać ludzi którzy mieszkają w blokach o to, że parkują jak najbliżej swojego bloku, płacą podatki płacą czynsz i tak wygórowany na zaspie, a nie mając miejsc wyznaczonych do parkowania więc muszą stosować te najgorsze techniki parkowania na trawnikach chodnikach ulicach, utrudniając w tym dojazd straży pożarnej karetką służbą porządkowym itp. jak to jest siedzieć za biurkiem i brać pieniądze za nic nie robienie pozdrawiam Administracje i Prezesa Zaspy młyniec

  czekają aż bloki same się rozsypią i postawią wieżowce tak działają i wtedy ani miejsca ani parkingi dodatkowe nie będą potrzebne

  zamiast już dawno zrobić garaże podziemne za unijne pieniądze

 3. Ratunkiem na brak miejsc może być strefa płatnego parkowania 🙂 i nagle okaże się że tiry tam będą mogły parkować tyle miejsca będzie 😛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *