fot. styl.pl

Piękne stopy latem

Lato to idealny czas, aby pokazać piękne i przede wszystkim zdrowe stopy. Bardzo ważne i istotne jest to, aby wybierać kosmetyki, które zawierają substancje wielowymiarowe: nawilżające, zmiękczające, antybakteryjne i przeciwgrzybicze.

Lato to również pora, którą warto wykorzystać do poprawy kondycji naszych stóp. Lekkie, przewiewne i odkryte obuwie sprzyja dotlenieniu skóry,poprawia jej wygląd, a także przyspiesza wzrost paznokci. Niezbędne jest zatem korzystanie z zabiegów profesjonalnego pedicure,podczas którego usuniemy martwy naskórek, odciski i nagniotki. Nadamy paznokciom odpowiedni kształt i wygląd.
Szczególną uwagę powinniśmy zwracać na zmiany w obrębie płytki paznokciowej takie jak: zmatowienie, zażółcenie, wykruszenie, zaczerwienienie oraz złuszczanie się skóry stóp. Każda zmiana, która wywoła w nas lub w osobie wykonującej nam zabieg pedicure niepokój, powinna zostać obejrzana i przebadana przez dermatologa. Z przeprowadzonych badań wynika, że u 25% osób, u których wykonano zabieg na stopy, wykryto kolonie grzybów.
W pielęgnacji domowej warto zwrócić uwagę na preparaty z mocznikiem, który równocześnie złuszcza i nawilża naskórek, preparaty o działaniu zmiękczającym i wygładzającym. Osoby z problemem pękających pięt powinny zwrócić uwagę na kosmetyki zawierające witaminę A, oleje roślinne i wosk pszczeli mający silne działanie regenerujące i przyspieszające gojenie się ran. W przypadku nadpotliwości stóp korzystne jest stosowanie preparatów o działaniu ściągającym i dezodorującym, zawierającym wyciągi ziołowe, zwłaszcza z tymianku, szałwii, anyżu, kwasy owocowe oraz olejki eteryczne.

PAMIĘTAJMY! Bose stopy lubią spacerować po plaży,brodzić w strumykach i biegać po łące, więc stwórzmy im do tego odpowiednie warunki 🙂

Marzena Hermanowicz
Salon Siódme Niebo
ul. Meissnera 3
Gdańsk – Zaspa
tel. 782 44 22 40

About Kasia

Zobacz również

Wielka loteria w Rossmannie. Pula nagród – ponad 3 miliony zł

„Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz!” – tę piosenkę, zaśpiewaną przez Małgorzatę …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement