środa , 17 kwiecień 2024
fot. imworld.aufeminin.com

PODKŁAD. Jak prawidłowo go aplikować?

Podstawą dobrego makijażu jest przede wszystkim dobrze dobrany i zaaplikowany podkład.

W zależności od tego jaki chcemy uzyskać efekt, możemy użyć fluidu kamuflującego niedoskonałości np. przebarwienia, krostki, naczynka, drobne blizny, fluidu matującego, rozświetlającego, do skóry suchej czy tez dojrzałej.
Niezależnie od tego jaki rodzaj podkładu wybierzemy PAMIĘTAJMY o prawidłowym doborze koloru do naszej karnacji. Ważne jest zarówno światło jak i miejsce testowania koloru. Najlepszym światłem jest oczywiście światło dzienne-białe. Oświetlenie w drogeriach często przekłamuje i wprowadza kupującego w błąd.
Kolejnym ważnym krokiem jest, jak już wcześniej wspomniałam, miejsce testowania produktu. Nigdy nie powinno się sugerować zewnętrzną ani wewnętrzną częścią dłoni czy nadgarstka. Kolor tej partii ciała różni się od koloru cery, w związku z czym, z pewnością, opierając się tylko i wyłącznie przy zakupie na takiej metodzie wyboru koloru, możemy być pewni, że po zastosowaniu kosmetyku i wyjściu na światło dzienne będzie się on odróżniał od szyi i uzyskamy niechciany efekt MASKI. Podkład zawsze dobierajmy nakładając jego niewielką ilość na przejściu żuchwy i szyi. Powinien być on w kolorze cery lub o ton jaśniejszy.

Aplikować podkład możemy na kilka sposobów. Najłatwiejsza metoda to rozprowadzenie palcami-wcieramy w skórę i delikatnie wklepujemy.
Można tez użyć gąbeczki – rozcieramy od środka w kierunku zewnętrznym. Gąbeczka może być sucha lub wilgotna.
Dla osób bardziej wprawionych polecam także pędzel do podkładu. Szybka aplikacja, która gwarantuje bardzo dokładne nałożenie kosmetyku 🙂

Aby kosmetyk lepiej się trzymał można odcisnąć delikatnie jego nadmiar chusteczką, a następnie przypudrować skórę twarzy.

Marzena Hermanowicz

Salon Siódme Niebo
ul. Meissnera 3
Gdańsk – Zaspa
tel. 782 44 22 40

ZAPRASZAMY NA STRONĘ INTERNETOWĄ SALONU!

About Kasia

Zobacz również

Wielka loteria w Rossmannie. Pula nagród – ponad 3 miliony zł

„Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz!” – tę piosenkę, zaśpiewaną przez Małgorzatę …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement