poniedziałek , 29 Listopad 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Pola Nadziei na Pomorzu 2021. Ruszyła wielka kwesta na rzecz pomorskich hospicjów

W poniedziałek, 19 kwietnia, ruszyła zbiórka na rzecz pomorskich hospicjów w ramach akcji Pola Nadziei na Pomorzu 2021. Z powodu pandemii wydarzenie odbywa się głównie online. W programie także Marszobieg „Żonkilowa droga” i premiera internetowej telewizji Pola Nadziei na Pomorzu TV, która przypomni, jak pomagają pomorskie hospicja. W jej programie nie zabraknie też koncertów i rozmów z ciekawymi ludźmi.

Pola Nadziei to akcja organizowana każdej wiosny w wielu miastach Polski, także w Trójmieście i w Pucku. Jej celem jest pozyskanie finansowego wsparcia hospicyjnej opieki nad nieuleczalnie chorymi dziećmi i dorosłymi u kresu życia. Równie ważny jest także jej cel edukacyjny i wspólnotowy: propaguje wolontariat, otwiera serca i oczy na potrzeby osób cierpiących.

Pola Nadziei na Pomorzu organizują wspólnie: Fundacja Hospicyjna (prowadzi Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku), Fundacja Hospicjum Pomorze Dzieciom, Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynowa Przystań” oraz Stowarzyszenie Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Dochód z całej zbiórki wesprze działalność tych siedmiu hospicjów.

Jak wpłacić darowiznę dla hospicjów?

Pandemia koronawirusa spowodowała, że organizatorzy zrezygnować musieli z tradycyjnych żonkilowych parad w miastach z udziałem wolontariuszy, którzy w zamian za  datki do puszki wręczali darczyńcom żonkile – symbol Pól Nadziei.

– W ubiegłym roku zrezygnowaliśmy z organizacji Pól Nadziei, ale nie chcemy dać o sobie zapomnieć, dlatego zdecydowaliśmy się w tym roku przeprowadzić akcję w taki sposób, na jaki pozwalają nam warunki pandemii, czyli przede wszystkim w internecie – mówi Paweł Ryta, rzecznik prasowy akcji Pola Nadziei na Pomorzu 2021.

Główna część zbiórki odbędzie się w dniach 19 kwietnia – 2 maja i będzie prowadzona online:

  • na stronie akcji znajdziesz okienko do wpłat,
  • na portalu zrzutka.pl,
  • poprzez skarbonkę „Pola Nadziei na Pomorzu 2021” na Facebooku:

Marszobieg dla hospicjów

Osoby, które lubią aktywność fizyczną, mogą wziąć udział w Marszobiegu „Żonkilowa droga”. Ta sportowa akcja, w której uczestniczyć może każdy chętny, potrwa od 23 kwietnia (od godz. 9 rano) do północy 25 kwietnia.

W “Żonkilowej drodze” można wystartować z dowolnego miejsca, przebywając dowolny dystans. Jedynym warunkiem jest wcześniejsza rejestracja i wpłata symbolicznej opłaty wpisowej, która wynosi minimum 10 zł – oczywiście można wpłacić więcej, bo cały dochód z Marszobiegu zostanie przekazany na Pola Nadziei na Pomorzu 2021. Zachęćcie rodzinę i przyjaciół do wspólnej aktywności! Żółte akcenty w strojach uczestników mile widzane.

Regulamin i rejestracja zapisów dostępne są na stronie organizatora – Fundacji Przytulny Domek.

Uczestnicy marszobiegu otrzymają dyplom z podziękowaniami za udział w akcji.

Podejmiesz wyzwanie?

19 kwietnia rozpoczyna się również challenge Pól Nadziei na Facebooku. Wystarczy zrobić sobie zdjęcie lub filmik z żółtym motywem, w treści posta nominować trzy osoby, firmy lub organizacje, dopisać hasztag #polanadzieinapomorzu oraz wpłacić choćby drobną kwotę na numer konta: 66 1540 1098 2001 5562 4727 0012 z dopiskiem „Pola Nadziei na Pomorzu”.

Włącz Pola Nadziei na Pomorzu TV

W niedzielę, 25 kwietnia swój pierwszy w historii program wyemituje telewizja Pola Nadziei na Pomorzu TV. Współtworzona przez siedem pomorskich hospicjów pokaże, na czym polega opieka hospicyjna, jak wygląda troska o pacjentów i codzienne działanie. Każde hospicjum Pól Nadziei zaprezentuje swoją działalność, każde szykuje z tej okazji specjalny reportaż.

W programie nie zabraknie także energetycznych koncertów i rozmów z ciekawymi ludźmi. Dla widzów zagrają m.in. Adam Kalinowski, finalista programu The Voice of Poland oraz grupa wokalno-taneczna Da Capo al Fine. Telewizja będzie nadawać przez stronę Pól Nadziei

Dokładny scenariusz telewizyjnego wydarzenia będzie dostępny wkrótce na stronie akcji oraz w wydarzeniu na Facebooku.Źródło: Gdańsk.pl

Zobacz również

SkillsPoland Gdańsk 2021 – zmagania młodych rzemieślników i branżystów od czwartku w AMBEREXPO

Blisko 100 zawodników, 50 sędziów i 9 konkurencji w dwa dni – w czwartek (25 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *