previous arrow
next arrow
Slider
fot. minerwa.net

Postaw na kwas szikimowy i pożegnaj trądzik

Trądzik to wciąż aktualny problem młodego pokolenia. Kamuflowanie wyprysków i zaskórników na niewiele się zda. Nieleczone zmiany skórne mogą mieć charakter przewlekły i na stałe pozostawić widoczne blizny.

Walka z trądzikiem to proces długofalowy. Efektów nie osiągniemy z dnia na dzień, ale warto podjąć terapię, by w niedługim czasie osiągnąć spektakularne rezultaty. Zacznijmy od konsultacji z kosmetologiem lub dermatologiem, aby ustalić drogę leczenia i uzyskać informacje po jakie zabiegi i preparaty kosmetyczne warto sięgnąć.

Na salony (kosmetyczne) wszedł właśnie kwas szikimowy, którego nazwa wywodzi się od japońskiego anyżu gwiaździstego – Shikimi, z którego jest otrzymywany.

Kwas szikimowy ma bardzo kompleksowe działanie, które doskonale wpisuje się w potrzeby cery trądzikowej. To zarówno środek o działaniu przeciwzapalnym,bakteriobójczym, przeciwbólowym, seboregulującym, przeciwłupieżowym, jak i złuszczającym. Precyzyjne badania i analizy wykazały, że kwas szikimowy ma zbawienne właściwości również dla skóry tłustej i mieszanej. Już przy zastosowaniu roztworów niskoprocentowych wykazuje on działanie złuszczające. Ponadto ułatwia odblokowanie zaczopowanych ujść gruczołów łojowych. Dzięki temu powoduje widoczne zmniejszenie się ilości grudek zapalnych oraz zapobiega dalszemu ich powstawaniu.

Warunkiem wyleczenia trądziku kwasami jest kuracja trwająca kilka tygodni. Oznacza ona zarówno korzystanie z zabiegów kosmetycznych wykonywanych w profesjonalnych gabinetach, jak i domową, świadomą pielęgnację.

Dolegliwości nękające cerę trądzikową, tłustą i zanieczyszczoną bywają uciążliwe. Dzięki zdobyczom współczesnej kosmetologii nie jesteśmy jednak bezradni. Rewolucyjny kwas szikimowy wyznacza nowe standardy, zarówno w profesjonalnej, jak i domowej pielęgnacji. Ale najlepiej przekonajmy się o tym na własnej skórze…

Serdecznie zapraszam do Salonu Siódme Niebo na Zaspie 🙂

Marzena Hermanowicz

Salon Siódme Niebo
ul. Meissnera 3
Gdańsk – Zaspa
tel. 782 44 22 40

 

(arkana.pl)

About Kasia

Zobacz również

Zadbaj o siebie na wiosnę. Bezpłatna mammografia w Galerii Zaspa

Profilaktyczne badanie piersi jest bezbolesne i może uratować życie. Dlatego warto zapisać się na nie już …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *