wtorek , 7 grudzień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. zaspa24.pl

Powstanie nowy blok na Zaspie

Spółdzielnia Mieszkaniowa Młyniec planuje kolejne budowy. Zagospodarowanie ostatnich wolnych terenów na Zaspie-Młyniec to plan na najbliższy czas. Inwestycja ma powstać tuż obok kładki przy al. Jana Pawła II, na opustoszałym od dawna parkingu. 

materiały prasowe
materiały prasowe

Inwestycja przy Dywizjonu 303 jest kolejną „pod skrzydłami” Spółdzielni Młyniec. Na nową lokalizację wyrazili zgodę mieszkańcy Zaspy, którzy z doświadczenia wiedzą, iż nowe bloki to także nowe miejsca parkingowe, których bardzo brakuje na osiedlu. Potwierdza to także Henryk Gajcy, Prezes SM Młyniec, który informuje, iż wielu okolicznych mieszkańców wykupiło miejsca parkingowe w nowo powstałych podziemnych halach garażowych m.in. przy ul. Pilotów 19 oraz 23.

Projekt zaproponowany przed SM Młyniec / materiały prasowe
Projekt zaproponowany przed SM Młyniec / materiały prasowe

SM Młyniec złożyła w Urzędzie Miasta projekt, który przedstawiał prostokątny blok przy ul. Dywizjonu 303 na 56 mieszkań. Niestety miasto nie wyraziło zgody na wybudowanie prostej bryły, która według urzędników nie wpisałaby się we wcześniejszą zabudowę dzielnicy. Jak mówi Henryk Gajcy, miasto zażyczyło sobie, aby blok powstał w kształcie litery „v”. Chodziło o zachowanie układu heksagonalnego goszczącego na Zaspie.
Zdaniem SM Młyniec to niepotrzebne utrudnienie dla inwestora. Dlatego odwołano się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Po kilku miesiącach SKO przychyliło się do wniosku Spółdzielni Młyniec.
Według miasta zagospodarowanie będzie gorsze i odbiegające od wcześniej powstałych budynków, ale budowa odrobinę prostsza.

Za miesiąc rusza przetarg na zaprojektowanie budynku oraz jego budowę.

Przypominamy, że niebawem rozpocznie się także budowa kolejnej, bardzo dużej inwestycji na Zaspie. Chodzi bowiem o zagospodarowanie dawnego pasa startowego na Zaspie. W tym miejscu powstaną budynki mieszkaniowe (z dominantą tuż obok kładki przy al. Jana Pawła II) oraz lokale usługowe.

Zobacz również

Parada Niepodległości 2021 coraz bliżej. Sprawdź co się szykuje na 11 listopada

Parada Niepodległości powraca! Wprawdzie z wieloma covidowymi ograniczeniami, ale jednak się odbędzie. 11 listopada w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *