piątek , 25 Czerwiec 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. Straż Miejska w Gdańsku

Pożar lasku w Parku Reagana

fot. Straż Miejska w Gdańsku
fot. Straż Miejska w Gdańsku

 Wezwanie dotyczyło ogniska. Jednak jak się okazało na miejscu –  płonął las, który jest częścią Parku Reagana. Ogień pojawił się w dzikim  koczowisku osób bezdomnych, a potem zaczął się gwałtownie  rozprzestrzeniać. Było groźnie, ale na szczęście sytuację udało się    bardzo szybko opanować. Osób poszkodowanych nie było.

We wtorkowe przedpołudnie 17 czerwca, strażników miejskich poproszono o  sprawdzenie, czy w głębi Parku Reagana rzeczywiście ktoś rozpalił ognisko.  Funkcjonariusze z Referati IV pojechali na miejsce i stwierdzili, że płonie młody  las! Ogień bardzo szybko obejmował kolejne fragmenty suchej ściółki. Za  pośrednictwem Stanowiska Kierowania Prewencją strażnicy natychmiast wezwali  straż pożarną. Stwierdzili też, że zarzewiem ognia był namiot osób bezdomnych.  Na terenie dzikiego koczowiska ktoś zgromadził wiele przedmiotów – były tam  między innymi: materace, garnki i butelki.

Chwilę później na miejscu był już bojowy wóz straży pożarnej. Ratownicy przystąpili do gaszenia ognia, strażnicy natomiast zabezpieczyli teren, by nikt obcy nie kręcił się w pobliżu. Pożar udało się szybko ugasić, niebezpieczeństwo zostało zażegnane.

źródło: Straż Miejska w Gdańsku

Zobacz również

Budki dla ptaków i domki dla owadów na trójmiejskich osiedlach

Czy mieszka z nami czyżyk? Wróble, mazurki, bogatki, modraszki, pleszki, kopciuszki, oknówki, jerzyki, sroki, sójki, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *