wtorek , 15 Czerwiec 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Premiera trzech fantastycznych gier dla najmłodszych

  • Planszówkowa przygoda z Basią w zoo

Basia ma pięć lat, uwielbia pasiaste ubrania i codziennie przeżywa mnóstwo ciekawych przygód. Jedną z nich przeżyje w zoo, za sprawą gry planszowej „Basia w zoo”, która ukaże się 31 marca br. Dzięki tej rodzinnej planszówce, przygotowanej przez wydawnictwo Egmont Polska, wszyscy fani Basi będą mogli wcielić się w ulubioną bohaterkę i pozostałe postaci znane z bestsellerowej serii książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak.

Rozgrywka z ulubionymi bohaterami

Brat Basi, Janek, dostał od kuzyna stary telefon komórkowy. Tym, co najbardziej go zachwyciło w telefonie, był aparat fotograficzny. Janek robił więc mnóstwo zdjęć członkom rodziny, ale nie wszyscy byli tym zachwyceni. Dlatego kiedy Tata wpadł na pomysł, by wybrać się do zoo i fotografować zwierzęta, Basia i reszta rodzinki ochoczo przystali na ten pomysł.

Sięgając po grę „Basia w zoo” można dołączyć do rodzinnej wyprawy z Basią i podjąć wyzwanie, jakim jest zgromadzenie jak największej liczby zdjęć ze zwierzętami. Gracze po kolei odkrywają zakryte kafelki ze zwierzętami rozłożone na stole. Należy tylko uważać, aby nie zebrać pary tych samych zwierząt albo zbyt wielu kafelków w tym samym kolorze tła. Pod koniec gry, kiedy skończy się możliwość dobierania kafelków, gracze liczą punkty z zebranych zwierzaków. Ten który ma ich najwięcej, wygrywa grę.

Proste zasady – mnóstwo zabawy!

 Łatwe do wytłumaczenia reguły i krótkie, piętnastominutowe rozgrywki zapewniają pełną emocji rozgrywkę nawet najmłodszym graczom. „Basia w zoo” to gra, która dorasta wraz z dziećmi, bo posiada aż trzy wersje reguł:

– wersję podstawową, przeznaczoną dla 2-4 graczy powyżej piątego roku życia

– wersję dla młodszych graczy, w którą można grać z dziećmi od czwartego roku życia

– wariant dla starszych dzieci, łączony z podstawową wersją gry, który może być atrakcyjny nawet dla ośmiolatków.

Autorem gry „Basia w zoo” jest Tom Delmé. Opowiadanie wprowadzające do rozgrywek napisała Zofia Stanecka, a autorką ilustracji jest Marianna Oklejak.

W skład gry wchodzi 36 kafelków ze zwierzętami i 8 żetonów postaci. Gra kosztuje 39,99 i jest dostępna na www.egmont.pl  w sklepach z planszówkami oraz w księgarniach, empikach i marketach prowadzących sprzedaż gier planszowych.

  • Kostka i krzyżyk, oraz kaczki na plaży, czyli nowości z serii „Gra do plecaka”

Nowa gra Reinera Knizi „Criss Cross” ma dwa poziomy trudności, które pozwolą dostosować ją do wieku i umiejętności graczy. W wersji podstawowej sprawdzi się podczas rodzinnych rozgrywek, bo dzięki prostym zasadom można w nią grać zarówno z dziećmi, jak i z seniorami. Dla graczy, którzy lubią intelektualne wyzwania jest dostępny zaawansowany wariant, a dla ceniących sobie samodzielne zmagania przy planszy gra posiada tryb rozgrywki dla jednego gracza.

Wykreślanka dla całej rodziny

Nowa gra Reinera Knizi „Criss Cross” ma dwa poziomy trudności, które pozwolą dostosować ją do wieku i umiejętności graczy. W wersji podstawowej sprawdzi się podczas rodzinnych rozgrywek, bo dzięki prostym zasadom można w nią grać zarówno z dziećmi, jak i z seniorami. Dla graczy, którzy lubią intelektualne wyzwania jest dostępny zaawansowany wariant, a dla ceniących sobie samodzielne zmagania przy planszy gra posiada tryb rozgrywki dla jednego gracza.

W grze „Criss Cross” każdy gracz otrzymuje arkusz gry oraz ołówek, a jego zadaniem będzie rysowanie symboli pojawiających się na kościach. Należy tak planować rozmieszczenie symboli, aby było najwięcej tych samych w linii. Po 14 rundach obliczamy punkty z kolumn i szeregów. Wygrywa gracz, który zdobędzie ich najwięcej.

„Criss Cross” to gra przeznaczona dla osób powyżej 7. roku życia. Pozwala na doskonałą zabawę w gronie do 6 osób. Pudełko zawiera 2 kostki z symbolami gry, 6 ołówków i 2 bloczki z arkuszami gry. Grę można kupić w przedsprzedaży na www.egmont.pl w cenie 34,99.

Kto okaże się najfajniejszą kaczką na plaży?

 Gra Johannesa Krennera „Kaczki” to gratka dla fanów gier taktycznych i osób lubiących podejmować ryzyko. Gra trwa 5 rund. Gracze zagrywają karty tak, aby uzyskać jak najwięcej punktów zwycięstwa. Pierwszy gracz, który pozbędzie się wszystkich kart z ręki, zgarnia dużo punktów. Jednak ten, kto jest na tyle odważny i sprytny, by zanurkować i zaskoczyć innych graczy, może zdobyć dodatkowe punkty. Grę wygrywa gracz, który zbierze ich najwięcej. To właśnie on zostaje najfajniejszą kaczką na plaży!

Gra „Kaczki” w wersji podstawowej przeznaczona jest dla 3-5 graczy, natomiast można grać w nią również w duecie. Wariant „Dwie Kaczki” zakłada rozgrywkę w towarzystwie Kaczego Ducha, który wskazuje, kto rządzi na plaży. Rekomendowany wiek graczy to 8 lat i więcej. Pudełko zawiera 69 kart kaczek, 5 kart ręczników oraz 5 kart kół ratunkowych. Grę można kupić w przedsprzedaży na www.egmont.pl w cenie 34,99.

Zobacz również

Thermomix urządzenie z potencjałem

Młode panie domu oszalały na jego punkcie. Reklamowany przez influenserki w mediach społecznościowych stał się …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *