wtorek , 19 październik 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Przygodnik Neli Małej Reporterki

Screenshot_2Nela prowadzi autorski program w TVP, wydała już trzy książki, a niedawno ukazała się jej kolekcja puzzli z egzotycznymi zwierzętami. Teraz przygotowała kolejną niespodziankę dla najmłodszych – kalendarz, w którym dzieci mogą zapisywać swoje codzienne przygody: te szkolne i nie tylko. „Przygodnik 2015/2016” ukaże się 26 sierpnia nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Ty i ja spędzimy razem 365 dni, będziemy zwiedzać kontynenty, planować podróże, notować i rozwiązywać zagadki. A 366. dzień w tym kalendarzu przeznaczymy na odpoczynek i wspomnienia 😉 – pisze Nela Mała Reporterka.

Nela na swój dziecięcy sposób zaraża najmłodszych ciekawością świata. Opowiada o krajach ze wszystkich kontynentów, mówi, jaki jest ich klimat i położenie na mapie oraz jakie są tam obyczaje. Opowiada też o egzotycznych zwierzętach, np. o lemurach z Madagaskaru, kenijskich antylopach gnu, czy marokańskim fenku. Wyjaśnia, że jeże tak naprawdę nie noszą jabłek na grzbiecie, a czarny kot wcale nie przynosi pecha. W grudniu dzieci mogą spędzić z Nelą święta, notując swój przepis na pierniczki, rysując choinkę i pisząc list do Świętego Mikołaja, a w Wielkanoc rysując pisankę.

Każdego miesiąca Nela Mała Reporterka zaprasza w podróż do innego kraju: we wrześniu odwiedza Kenię, gdzie latem zwierzęta przygotowują się do migracji, a w październiku Kambodżę, skrywającą tajemniczą, całkowicie porośniętą przez rośliny świątynię Angkor Wat. W kolejnych miesiącach prezentuje Chiny, gdzie obchodzi chiński Nowy Rok, Tajlandię, Finlandię, Sri Lankę, Wietnam, Maroko, Madagaskar, Tanzanię oraz zamieszkiwaną przez największe na świecie jaszczurki Indonezję. To wszystko zilustrowane jest przenoszącymi w najodleglejsze zakątki świata zdjęciami i pubudzającymi wyobraźnię zgadywankami i rysowankami. Znalazło się tu także miejsce na plan lekcji, z którym każdy uczeń pamiętać będzie o zajęciach szkolnych.

O autorce:

Nela Mała Reporterka  – podróżniczka, reporterka, a przede wszystkim dziecko ciekawe świata. W swoją pierwszą podróż z plecakiem wyruszyła, gdy  miała 5 lat. W ciągu 3 lat zwiedziła Boliwię, Chile, Peru, Tajlandię, Kambodżę, Filipiny, Malezję, Etiopię, Zanzibar, Tanzanię i Kenię. Pomysł nagrywania reportaży powstał w trakcie podróży, w ten sposób stała się najmłodszą reporterką na świecie. Zadebiutowała na antenie TVP 1 w 2014 roku serią reportaży dla dzieci pt. „Nela Mała Reporterka”. Nela pragnie dzielić się z dziećmi swoimi przygodami, więc zawsze po powrocie z podróży opowiada o nich  w szkole i przedstawia prezentację, opisując dalekie zwyczaje, przyrodę i zwierzęta.

 Nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazały się książki Neli Małej Reporterki: „10 niesamowitych przygód Neli”, „Nela na 3 kontynentach” i „Nela i tajemnice świata” oraz kolekcja „Nela Puzzle”: Tukan, Tygrys i Żółw.

Screenshot_1

Zobacz również

Minecraft w książkowym wydaniu

Fenomen gry MINECRAFT nie przestaje zaskakiwać – jej popularność wzrasta nieprzerwanie od 2009 roku, a …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *