previous arrow
next arrow
Slider

Przymorze: od poniedziałku utrudnienia na ul. Chłopskiej, od wtorku prace na Kołobrzeskiej

Od poniedziałku, 21 marca, do czwartku, 31 marca, planowane jest zawężenie jezdni ul. Chłopskiej do jednego pasa ruchu na odcinku pomiędzy ul. Piastowską a ul. Pomorską w kierunku Sopotu. Natomiast we wtorek, 22 marca, ruszają prace drogowe na ul. Kołobrzeskiej.

Zawężenie jezdni ul. Chłopskiej

Na odcinku ulicy Chłopskiej pomiędzy ul. Piastowską a ul. Pomorską w kierunku Sopotu od poniedziałku do czwartku będą prowadzone roboty wodociągowe związane z przebudową sieci wodociągowej i przyłącza kanalizacji sanitarnej w ul. Chłopskiej. W związku z tym planowane jest zawężenie jezdni ul. Chłopskiej na tym odcinku do jednego pasa.

Inwestorem jest miejska Spółka GIWK. Planowany koszt realizacji robót to 265.680,00 brutto zł.

Przebudowa Kołobrzeskiej podzielona na etapy – finał na koniec maja

We wtorek ruszają natomiast prace drogowe na ul. Kołobrzeskiej. Ich celem jest poszerzenie jezdni przed skrzyżowaniem z al. Rzeczypospolitej. W trakcie robót, które potrwają planowo do końca maja skrzyżowanie obu ulic będzie cały czas przejezdne – z ruchu wyłączane będą fragmenty poszczególnych pasów.

Dzięki poszerzeniu jezdni ul. Kołobrzeskiej na wysokości centrum handlowego Auchan usprawni się ruch na jednym z bardziej uczęszczanych skrzyżowaniu na Przymorzu. Obecnie pojazdy oczekujące na możliwość skrętu w prawo ograniczają przejazd kierowcom chcącym jechać na wprost lub w lewo.

Przebudowa, która polegać będzie na poszerzeniu jezdni ul. Kołobrzeskiej po jej lewej stronie umożliwi kierowcom wcześniejsze zajęcie pasa do jazdy na wprost lub w lewo i swobodny przejazd. Na prawym pasie będą mogli ustawiać się kierowcy zamierzający skręcić w prawo.

W pierwszym etapie, który potrwa do ok. połowy kwietnia, prace toczyć się będą w strefie przykrawężnikowej oraz poza jezdnią, co nie spowoduje utrudnień w ruchu. W kolejnych etapach od drugiej połowy kwietnia do 30 maja roboty realizowane będą na jezdni. W zależności od postępu prac wyłączane będą fragmenty pasów do jazdy na wprost i lewo- bądź prawoskrętu. By zminimalizować utrudnienia prace wykonywane będą w godzinach nocnych – od 22:00 do 6:00.

Uwaga! W trakcie całej przebudowy odcinka ul. Kołobrzeskiej wyłączone będzie przejście dla pieszych i przejazd rowerowy znajdujące się między centrami handlowymi Alfa Centrum i Auchan. Piesi i rowerzyści będą mogli korzystać z sąsiedniego przejścia na wysokości Urzędu Skarbowego.

Prace na ul. Kołobrzeskiej realizowane będą w ramach umowy drogowej zawartej zgodnie z art. 16 Ustawy o drogach publicznych z firmą R4R Sp. z o.o.

Źródło: Gdańsk.pl

About Zaspa24

Zobacz również

Hevelianum. Gdański Festiwal Światła przez cały weekend

Z okazji Międzynarodowego Dnia Światła w Hevelianum rozbłysną tysiące świateł w ramach zaplanowanych na weekend …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *