piątek , 24 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. zwierzetadomowe.com

PSIM TROPEM, czyli Dzień Psa po gdańsku na plaży w Brzeźnie!

Performace, niesztampowe rozmowy o potrzebach naszych czworonożnych przyjaciół, darmowa konsultacja weterynaryjna, „psi terapeuci” i wiele innych atrakcji dedykowanych psom właśnie – 1 lipca Miasto Gdańsk zaprasza na event „PSIM TROPEM – CZYLI JEDEN DZIEŃ Z ŻYCIA PSA” przy plaży w Brzeźnie zorganizowany na okoliczność obchodzonego tego dnia Święta Psa.

– Dzień Psa, czyli święto naszych pupili to doskonały pretekst, by zwrócić uwagę na ich potrzeby i co najważniejsze, fakt że jakość ich życia zależy od nas – od naszej postawy i wrażliwości. Celem zorganizowanego przez nas wydarzenia jest właśnie promowanie odpowiedzialnych zachowań posiadaczy psów oraz rozpowszechnianie wiedzy na temat praw i potrzeb czworonogów – mówi Maciej Lorek, dyrektor Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Do organizacji wydarzenia Miasto Gdańsk zaprosiło: Gdański Animals – Towarzystwo Pomocy Zwierzętom, Centrum Edukacji Kynologicznej CANAC, Fundację „DOGTOR” oraz Szkołę Podstawową Nr 39 w Gdańsku.

Czas: 1 lipca (w godz. 12.00-14.00)
Miejsce: Gdańsk Brzeźno, deptak w rejonie wejścia 51 (mapka w załączeniu)

Program wydarzenia:

• 12.00-12.30 – performance w wykonaniu dzieci – wolontariuszy, polegający na wyprowadzaniu „wirtualnych” psów (pluszaków) na spacer. Uczestnicy wraz z opiekunami podchodzić będą do przechodniów, wciągając ich jednocześnie w rozmowy o psach, demonstrując prawidłowe zachowania właściciela czworonoga, rozdając torebki na psie odchody, itp.
• 12.00 – 14.00 – darmowa konsultacja weterynaryjna
• 12.00-14.00 – kącik malowania twarzy
• 12.00-14.00 – kącik plastyczny

W programie także: prowadzona przez Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk” kampania na rzecz adopcji zwierząt ze schroniska; o regulacjach prawnych związanych z obowiązkami właścicieli psów opowiedzą pracownicy Straży Miejskiej; prezentacja działalności: Centrum Edukacji Kynologicznej CANAC, Fundacji DOGTOR oraz Gdańskiego Animals. W wydarzeniu udział wezmą również „psi terapeuci”.

Źródło: gdansk.pl

Zobacz również

Pozytywny Żłobek nr 6 przy ul. Hynka 34

Budowa Pozytywnego Żłobka nr 6 w Gdańsku dobiegła końca. W żłobku przygotowano 100 miejsc dla …

1 komentarz

  1. It’s a pity yoս don’t have a donate button! ӏ’d certainlʏ donate to this superb blog!
    I guess fοr now і’ll settle fοr book-marking and adding your RSS feed to my Google account.
    ӏ look forward tߋ fresh updates and will talk aƄout this blog wth my Facebook
    ցroup. Talk soon!

    Μƴ web blog – dobry Psychoterapeuta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *