previous arrow
next arrow
Slider
fot. gazeta.pl /norma_jeane

Pszczoły ruszają z pomocą do walki… ze zmarszczkami?

Jad pszczeli jest kompleksem toksycznych peptydów oraz białek. Stosowano go jako lek na schorzenia układu nerwowego, migreny, na bóle reumatyczne, a także do usuwania blizn pooperacyjnych.

Jad pszczeli wykorzystuje się również w leczeniu alergii. Ma on także działanie przeciwnowotworowe i antybakteryjne.
Jest wiele metod aplikacji jadu pszczelego w celach leczniczych lub upiększających np. ukłucie pszczoły, wcieranie emulsji, maści, kremów z jadem, ukłucia podskórne, jonoforeza, preparaty wodne i oleiste w ampułkach.

Najnowsze badania dowodzą, że jad pszczeli może skutecznie zwalczać zmarszczki i zapobiegać ich powstawaniu, ponieważ wydzielina gruczołu jadowego pszczoły pobudza produkcję kolagenu. Gdy skóra styka się z pszczelim jadem, mózg natychmiast wysyła do komórek sygnał, że należy rozpocząć proces gojenia. W efekcie, w miejscu zaatakowanym jadem wzmaga się cyrkulacja krwi, stymulując produkcję kolagenu i elastyny, a dodatkowo przyspieszona zostaje odnowa komórek. Kolagen wzmacnia tkanki ciała, podczas gdy elastyna to białko, które pomaga skórze pozostać napiętą i odpowiada za jej sprężystość. W ten sposób, produkty na bazie pszczelego jadu działają odmładzająco oraz przeciwzmarszczkowo. Kosmetyki zawierające jad pszczeli pomagają w utrzymaniu równomiernego kolorytu, ale dbają także o elastyczność naskórka.

Hermanowicz gabinet kosmetycznyJad pszczeli robi także furorę wśród znanych osób. Jedną z nich jest Kate Middleton, która jak nieoficjalnie donoszą media, tuż przed ślubem zafundowała sobie zabieg odmładzający właśnie na bazie jadu pszczelego.

Marzena Hermanowicz 

Salon Siódme Niebo
ul. Meissnera 3
Gdańsk – Zaspa
tel. 782 44 22 40

About Kasia

Zobacz również

Jakie są zalety aparatów ortodontycznych?

Proste, zdrowe i zadbane zęby nie tylko gwarantują piękny uśmiech, ale również ułatwiają odpowiednie dbanie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *