środa , 17 kwiecień 2024

Rada Dzielnicy jest niezwykle potrzebna – mówi Kamil Sośniak, kandydat na kolejną kadencję RD Zaspa Młyniec

Kamil Sośniak po raz drugi kandyduje do Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec. Co chciałby zmienić? Co proponuje wyborcom? Jakie wyciągnął wnioski z poprzedniej kadencji?

Najbliższe wybory do Rady Dzielnicy to nie Twoja pierwsza kandydatura. W ostatniej kadencji byłeś Zastępcą Przewodniczącego zarządu dzielnicy Zaspa Młyniec. Jak wspominasz ten czas?

Myślę, że dla mnie to czas nauki oraz nabierania doświadczenia m.in. od radnych dzielnicy, na przykład Pana Andrzeja Szmita za co mu serdecznie dziękuję. Była to też kadencja przekonywania wielu mieszkańców do tego, że Rada Dzielnicy to ważny i potrzebny organ w strukturze miasta.

Co udało Ci się osiągnąć przez ten okres?

Myślę, że to co udało się, zarówno mi jak i Radzie, to pokazanie mieszkańcom Zaspy Młyniec, że warto, aby Rada Dzielnicy powstała. Jeśli ktoś nadal nie wierzy, niech przejdzie się po naszym osiedlu. To co mi się udało, pracując w zarządzie dzielnicy, to rzetelne wykorzystanie środków budżetu dzielnicy oraz współpraca z jednostkami podległymi miastu takimi jak DRMG czy ZDiZ.
Powiem szczerze, że dzięki tej współpracy udało się zrobić więcej niż pozwalały na to środki Rady. Jednym z sukcesów całej dzielnicy jak i rady jest pozyskanie środków z Budżetu Obywatelskiego 2014 oraz 2015, które wynosiły prawie 2 mln zł. Tym bardziej jestem dumny z tego, że sukces ten narodził się dzięki pełnej mobilizacji i współpracy Spółdzielni Mieszkaniowej Młyniec, placówek oświatowych w dzielnicy oraz kościoła pw. św. Kazimierza. Właśnie z tego powodu tak ważna jest dla mnie współpraca i integracja.
W ciągu tych 3 lat udało mi się również stworzyć Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska. Imprezę do której przyłączyły się inne rady dzielnic oraz Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk. Dzięki tej współpracy udało nam się stworzyć imprezę biegowo – rekreacyjną, która odbywa się od dwóch lat w różnych dzielnicach Gdańska, w tym także na naszym osiedlu. Impreza ta, to nie tylko rywalizacja sportowa. To również integracja dzielnic i odnajdywanie nowych ciekawych miejsc na innych osiedlach.

Dlaczego zdecydowałeś się kandydować po raz kolejny?

Po udanej pierwszej kadencji stwierdziłem, że jest wiele rzeczy, które warto i trzeba dokończyć w kolejnych czterech latach. To o czym już wcześniej wspomniałem – pierwsze lata to okres nauki. Teraz wiem już więcej i chciałbym to wykorzystać. Oczywiście nie oznacza to, że stanę w miejscu. Dalszy mój rozwój i zwiększenie współpracy z różnymi organizacjami zaprocentuje w różnych działaniach dotyczących naszej dzielnicy.

Co jest Twoim priorytetem na nową kadencję?

Priorytetów jest wiele. Chciałbym dokończyć budowę kompleksu sportowego, zabiegać o remont basenu przy XV LO, dokończyć remonty chodników i asfaltów, zwiększyć integrację mieszkańców poprzez spektakle, warsztaty i festyny, przeprowadzać szkolenia dla mieszkańców oraz wspierać ubogie rodziny. Oczywiście jest też ważna sprawa pasa startowego przy ul. Jana Pawła II, która wielu z nas spędza sen z powiek.

Czy jest coś co chciałbyś zmienić na Zaspie?

Myślę, że jeśli uda się zrealizować wszystkie cele wymienione w poprzedniej wypowiedzi – będę zadowolony. Szczególnie rozwiązanie problemu pasa startowego, który jak wiemy jest bardzo trudny i skomplikowany – byłoby ogromnym sukcesem.

Jaki masz pomysł na swoją kandydaturę? Zaskoczysz nas?

Podczas dwóch tygodni przed wyborami będę zachęcał mieszkańców do udziału w wyborach. Jak doskonale wiemy walczymy o 16 procentową frekwencję, która spowoduje, że wpłynie około 30 tys. zł środków więcej (na rok) w budżecie Rady Dzielnicy. Myślę, że jest to priorytet. Będę również rozdawał swoje ulotki i rozmawiał przy okazji z mieszkańcami. Chciałbym, aby mieszkańcy poznali bliżej kandydatów. Tym bardziej, że spośród 16 zgłoszonych osób tylko jedna osoba nie będzie radnym. Zachęcam również innych kandydatów do promocji swojego programu, co może pozytywnie wpłynąć na późniejszą frekwencję.
Chcę zaprosić wszystkich mieszkańców 16 marca na godzinę 18:00 do XV LO na spotkanie z kandydatami na Radnych Dzielnicy. To będzie świetna okazja, aby poznać nasza pomysły.

Trzymamy zatem kciuki i życzymy powodzenia!

About Kasia

Zobacz również

Są chętni na budowę przejścia naziemnego przez al. Rzeczpospolitej

Miasto zabezpieczyło ponad 4,7 mln złotych na budowę kolejnego naziemnego przejścia. Do przetargu na realizację …

1 komentarz

  1. A jakie dokładnie są plany dotyczące zmian na pasie startowym? Czy pas startowy nie jest przypadkiem własnością prywatnej osoby?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement