wtorek , 28 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. kurierkolejowy.eu

Ruszył montaż wiaduktu kolejowego na Zaspie

We wtorkowe popołudnie rozpoczął się montaż jedynego stalowego wiaduktu na linii PKM, oznaczonego symbolem WK 2, zlokalizowanego na wysokości gdańskiej Zaspy. To po tym wiadukcie pociągi PKM jechać będą z Wrzeszcza w kierunku lotniska, a pod nim bezkolizyjnie biec będą tory dalekobieżne.

53f43f27e82ef
Fot. kurierkolejowy.eu

To właśnie przedłużający się remont linii E65, mający również wpływ na harmonogram prac budowy PKM, był bezpośrednią przyczyną zmiany projektu WK 2, który pierwotnie miał być żelbetonowy – podobnie jak wszystkie pozostałe wiadukty.

Kiedy jednak okazało się, że prowadzony przez PKP PLK remont linii się przedłuża i wykonawca PKM nie zostanie wpuszczony na ten odcinek w czasie pozwalającym na wykonanie wiaduktu WK 2 w pierwotnym kształcie, przygotowano plan B, polegający na zmianie konstrukcji obiektu na stalową i jej montaż na specjalnym rusztowaniu ustawionym równolegle do remontowanej linii , a następnie nasunięcie gotowej już konstrukcji na betonowe przyczółki. Jeden z nich stoi już od kilku miesięcy, budowa drugiego będzie mogła się rozpocząć dopiero po wpuszczeniu Budimeksu na linię E65 przez PKP PLK.

Dzięki zmienia konstrukcji termin wykonania wiaduktu WK 2, w stosunku do pierwotnego harmonogramu, uda się skrócić o około 3 miesiące, niwelując w ten sposób część opóźnienia na tym odcinku budowy, wywołanego przedłużającym się remontem linii E65.

Źródło: kurierkolejowy.eu

Zobacz również

Pozytywny Żłobek nr 6 przy ul. Hynka 34

Budowa Pozytywnego Żłobka nr 6 w Gdańsku dobiegła końca. W żłobku przygotowano 100 miejsc dla …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *