piątek , 24 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Samochód Jacquesa Chiraca w Galerii Przymorze?

wystawa-automobili_galeria-przymorze_1200__px__Pierwszy piątek i sobota listopada będą wyjątkową okazją do obejrzenia z bliska niespotykanych na co dzień modeli samochodów. Na odwiedzających czekać będą motoryzacyjne perełki z Francji, Niemiec, Włoch, Stanów Zjednoczonych, Czech oraz Wielkiej Brytanii.

Wśród klasyków warte szczególnej uwagi będą: malowniczy Chevrolet 1300 pick-up „Chevy Truck” z serii Advance Design z 1954 roku, unikatowy Vauxhall Victor z 1967 roku, reprezentujący brytyjską motoryzację, kultowy BMW 1602 z 1971 roku – prekursor późniejszej złotej serii aut tej firm,  Lancia Beta Monte Carlo z 1980 roku – wymieniana wśród ikon tej firmy, Renault Safrane w wersji Heuliez z 1995 roku – jedna z limuzyn garaży rządowych premiera Francji Jacquesa Chiraca.

Nie zabraknie również aut nowszej generacji. Zobaczymy Alfa Romeo, model 4C, produkowany w Modenie czy najnowszy Alfa Romeo Giulia – ciekawa propozycja luksusowej limuzyny. Na wystawie pojawią się również egzemplarze reprezentujące współczesne trendy i kierunki rozwoju motoryzacji.

Dodatkowo przedstawiciel włoskiej marki Tazzari EV po raz pierwszy na Pomorzu przedstawi dwa egzemplarze samochodów elektrycznych oraz umożliwi przejażdżkę jednym z nich.

„Wystawa samochodów klasycznych inauguruje cykl atrakcji, jakie czekają na klientów Galerii Przymorze w listopadzie. Przez trzy tygodnie będzie trwała wielka loteria, w której do wygrania jest m.in. Peugeot 301 active oraz towarzyszące jej wystawy zabytkowych motocykli i ultranowoczesnych bolidów. Nie zabraknie również nocy rabatów, która odbędzie się już 10 listopada” – mówi Agnieszka Wojtaszczyk, dyrektor Galerii Przymorze.
Uroczyste otwarcie wystawy zaplanowano na piątek, 04.11, o godzinie 17:00, podczas którego komisja wybierze najpiękniejszy samochód i stylowo dopasowaną do niego załogę. Będzie również okazja do porozmawiania z właścicielami automobili, wykonania sesji fotograficznej oraz wzięcia udziału w konkursie wiedzy na temat motoryzacji.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Zobacz również

Zaspa Rozstaje. Roboczy spacer po dzielnicy prezydent Gdańska w towarzystwie miejskich i dzielnicowych radnych

O planach wobec betonowej kładki nad al. Rzeczypospolitej, o przyszłości zielonego terenu pomiędzy ulicami Burzyńskiego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *