Seanse dla dzieci w kinie Żak

10.02.2024, g. 11:00 Seans przyjazny sensorycznie: Pies i Robot / r. Pablo Berger / animacja / Hiszpania, Francja / 2023 / 90 min. / 6 + / bez dialogów

Pies zamieszkujący Nowy Jork ma dość samotności i ulega słodkiej obietnicy telewizyjnej reklamy. Niebawem jego życie nabiera barw, a błahe czynności zamieniają się w cudowną przygodę dzięki dziecięcej ciekawości przyjaciela – Robota.  Ma już z kim długie godziny grać w gry wideo, jeździć na rolkach w Central Parku i podziwiać zachody słońca. Podczas pewnej wizyty nad morzem zdarza się jednak nieszczęśliwy wypadek: Robot rdzewieje i znieruchomiały grzęźnie w piasku. Pies próbuje za wszelką cenę go uratować. Przepiękna animacja o prostej potrzebie przyjaźni oraz bliskości. Film uczy, dlaczego warto dbać o swoje relacje i jak pielęgnować te piękniejsze wspomnienia.

Wybrane nagrody i festiwale

  • MFF w Cannes – Oficjalna Selekcja – Pokazy Specjalne
  • Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANNECY – Grand Prix Contrechamp
  • Octopus Film Festival – zwycięzca Konkursu Głównego
  • MFF w Sitges – Nagroda Publiczności
  • Młode Horyzonty – Nagroda Jury Festiwalu Młodych Horyzontów

Kino przyjazne sensorycznie  czyli comiesięczne seanse skierowane przede wszystkim do młodych widzów, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu przez dłuższy czas lub są wrażliwi wzrokowo.

24.02.2024, g. 11:00 Dyskusyjny Klub Bajkowy: Paddington 2 / r. Paul King / Wielka Brytania, Francja / 2017 / 103 min. / 6+ / polski dubbing

Tym razem rezolutny niedźwiadek o nienagannych manierach i skłonności do wpadania w tarapaty trafi w złe towarzystwo. Pomyłkowo osadzony w areszcie wśród zepsutych do szpiku kości typów spod ciemnej gwiazdy, nieco naiwny Paddington zrobi wszystko, by sprowadzić ich na dobrą drogę. A że siłę przekonywania ma wielką, rzecz musi się udać. Każdy przecież chętnie przyjmie pomocną łapę nawet jeśli jest nieco lepka od marmolady.

Paddington 2 to mądra i bardzo przemyślana bajka. Przygody kultowego misia ubrane są w pastelowe kadry, które przywodzą na myśl najlepsze filmy  Wesa Andersona  nie brakuje tu też nawiązań do klasycznych produkcji Chaplina (Dzisiejsze Czasy). To film przepełniony radością, pełen ciepła i humoru – Hugh Grant błyszczy aktorsko a kroku dotrzymuje mu świetna Sally Hawkins.

Dyskusyjny Klub Bajkowy – to comiesięczne spotkania z filmem skierowane do młodszego widza. Każdy seans poprzedzony jest krótką prelekcją a po napisach końcowych zapraszamy dzieci i ich opiekunów o dyskusji o filmie.

Prelekcja przed filmem: Angelika Borchmann

Tematy poruszane podczas zajęć: życzliwość, pochwała wyobraźni, relacje sąsiedzkie.

About Zaspa24

Zobacz również

Walentynki w Galerii Zaspa – tworzymy razem niezapomniane chwile!

Już 10 lutego zapraszamy do świętowania Walentynek w Galerii Zaspa! Ten wyjątkowy dzień wypełniony będzie niespodziankami i niezapomnianymi chwilami. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement