poniedziałek , 6 grudzień 2021
previous arrow
next arrow
Slider

„Słucham na Zaspie”. Modern Talking

_DSC0880Zespół Modern Talking z okazji trzydziestu lat na scenie muzycznej wydał dwupłytowy album. Na pierwszym dysku znalazło się 21 największych utworów Thomasa Andersa i Dietera Bohlena w odświeżonej wersji. Płytę otwiera niepublikowana wcześniej wersja piosenki „Just We Two (Mona Lisa)”, która w sposób doskonały dostraja do odbioru kolejnych dwudziestu.

Drugi krążek zawiera 9 remiksów, przy których udział brali muzycy młodego pokolenia, m.in.: Blank & Jones i Bassflow (znany z remiksów dla: Hurts, Roxette i Lany Del Rey).
Znajduje się tam również 35-minutowy „Megamix”, łączący dwadzieścia jeden utworów z dysku pierwszego.

Ten album to cudowna podróż do epoki disco, a także miła odmiana dla dzisiejszego pokolenia słuchaczy. Nieśmiertelna, ponadczasowa muzyka, która nie znudzi się nigdy.
„30” wywołuje uśmiech u każdego i daje zastrzyk pozytywnej energii. Odczuwa się nieodpartą potrzebę wyjścia na parkiet. Nogi po prostu „same tańczą”. Zespół nie daje o sobie zapomnieć i mam nadzieję, że będzie tak przez nadchodzące lata.

Muzyka ta stanowi pomost międzypokoleniowy dla odbiorców. Szkoda, że zespołów takich, jak Modern Talking jest niewiele. Myślę, że ludzie chętnie wracają do muzyki sprzed lat. Takiej, która pozwala się choć na chwilę oderwać od codzienności i skłania do zabawy. Potwierdzeniem sympatii do klimatu disco jest wciąż pełna widownia na koncertach Thomasa Andersa.

Z okazji 30-lecia istnienia zespołu należałoby życzyć dalszych sukcesów i trwania na scenie jak najdłużej. Natomiast Sony Music Polska podziękować za to, że płyta pojawiła się na polskim rynku.

Amadeusz Graj

Zobacz również

@Home – mieszkania na wynajem na gdańskiej Zaspie

@Home to nowa inwestycja dedykowana młodym profesjonalistom, przeznaczona na wynajem długoterminowy. Projekt powstaje w Gdańsku. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *