previous arrow
next arrow
Slider

Święta z morałem w Gimnazjum nr 16

grinch 1Oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia upłynęło uczniom klasy 2 E i 3 E oraz ich nauczycielkom Małgorzacie Modzalewskiej i Grażynie Kaźmierczak na przygotowaniu przedstawień świątecznych w języku angielskim pt. „How did Grinch save Christams”, czyli „Jak Grinch uratował święta?”

Efekty ich ciężkiej pracy obejrzeli wszyscy uczniowie Gimnazjum nr 16. Spektakle utrzymane były w tematyce świątecznej, ale co ważniejsze, mówiły o tolerancji i akceptacji. W obu przedstawieniach Grnich był postacią nielubianą ze względu na to, że był zielony, a tak naprawdę był miłą i sympatyczną osobą, tylko z uwagi na swoją „inność” był odrzucony przez rówieśników.

Chcieliśmy w zabawny sposób uczulić młodzież na tego typu dyskryminację, gdyż niestety co raz częściej nastolatkowie są świadkami takich sytuacji lub dotyczy to ich bezpośrednio. Po każdym przedstawieniu omawialiśmy z publicznością ukrytą treść, sprawdzając jednocześnie na ile język angielski, którym posługiwali się aktorzy, był zrozumiały. Nikt nie zawiódł!

Mamy nadzieję, że przesłanie, aby „ nie oceniać książki po okładce”, wypowiedziane przez jednego z aktorów w wersji klasy 3 E, zostanie w pamięci gimnazjalistów na dłużej.

Tekst: Małgorzata Modzelewska

grinch 3

About Kasia

Zobacz również

Osiedle Pilotów 21 pnie się ku gorze.

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się rozbiórka budynku prywatnej przychodni Sanitas, dziś nie ma już …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *