Sylwester w Teatrze

Drodzy widzowie, w wieczór sylwestrowy zaprezentujemy CZEGO NIE WIDAĆ na Scenie Kameralnej, INTELIGENTÓW na Scenie Malarnia oraz wyjątkowy pożegnalny pokaz TAJEMNICZEJ IRMY VEP w podwójnej obsadzie w Starej Aptece. Po każdym spektaklu zapraszamy na lampkę wina i słodki upominek.

Zakupu biletów w kasach biletowych oraz na stronie www.bilety.teatrwybrzeze.pl

CENNIK SYLWESTROWY

CZEGO NIE WIDAĆ, INTELIGENCI – Bilet normalny/ulgowy: 150 zł, 120 zł
TAJEMNICZA IRMA VEP – Bilet normalny/ulgowy: 200 zł, 180 zł

O SPEKTAKLACH

31 grudnia, godzina 18.00, Scena Kameralna
Michael Frayn
CZEGO NIE WIDAĆ
Reżyseria: Jan Klata

Misternie skomponowana farsa, której dramaturgicznym paliwem są perturbacje powstałe podczas produkcji spektaklu CO WIDAĆ. Objazdowa grupa teatralna gotowa jest zagrać swoje przedstawienie w każdych warunkach i nie zważając na żadne przeszkody, te się jednak piętrzą, a wraz z nimi piętrzy się absurd, który jednak nie przeszkadza twórcom w zmaganiach z teatralną materią. Pełna poczucia humoru sztuka angielskiego komediopisarza pokazuje teatr, który dla tworzących go artystów jest nie tylko miejscem pracy, ale także domem, a może przede wszystkim sposobem na życie.

W spektaklu występują: Magdalena Boć – Dotty Otley, Piotr Biedroń – Lloyd Dallas, Jakub Nosiadek – Garry Lejeune, Magdalena Gorzelańczyk – Brooke Ashton, Agata Woźnicka – Poppy Norton-Taylor, Cezary Rybiński – Frederick Fellowes, Dorota Androsz – Belinda Blair, Robert Ninkiewicz – Tim Allgood, Krzysztof Matuszewski – Selsdon Mowbray.

Czas: 2 godziny i 20 minut (jedna przerwa)
Premiera: 9 lipca 2022 roku na Scenie Kameralnej

31 grudnia, godzina 19.00, Scena Malarnia
Marek Modzelewski
INTELIGENCI
Reżyseria: Radosław B. Maciąg

Anna i Szczepan to postępowe małżeństwo w średnim wieku, reprezentujące tak zwaną klasę średnią wyższą. Wspólnie wychowują dwóch synów, z których starszy – Łukasz – burzliwie wkracza w dorosłość, a młodszy – Maks – lada moment ma przystąpić do pierwszej komunii świętej. Obie te okoliczności, na pozór zupełnie błahe, wywołują w rodzinie lawinowo postępującą siatkę zdarzeń, zmuszając bohaterów do wyjścia poza utarte schematy jasno zdeklarowanych postaw.

INTELIGENCI nie są kolejną opowieścią z tezą i morałem. Sztuka Modzelewskiego to raczej apel – wołanie o niknący dialog, którego stopniowe wymieranie powoduje rozłam nie tylko między formacjami politycznymi i kulturowymi, ale przede wszystkim – pomiędzy bliskimi sobie ludźmi. Poprzez losy czwórki bohaterów obserwujemy obraz globalnego kryzysu wartości, wywołanego nieumiejętnym obchodzeniem się z wolnością, do której nie dołączono instrukcji obsługi.

W spektaklu występują: Sylwia Góra-Weber – Anna, Marek Tynda – Szczepan, Adam Turczyk – Łukasz, Monika Chomicka-Szymaniak – Bożena.

Premiera: 16 lutego 2020 roku na Scenie Kameralnej
Czas: 1 godzina 20 minut (bez przerw)

31 grudnia, godzina 22.00, Stara Apteka
Charles Ludlam
TAJEMNICZA IRMA VEP
Reżyseria: Adam Orzechowski

Mandacrest, siedziba angielskiego rodu Hillcrestów. Służba szykuje kolację, lady i lord prowadzą dystyngowaną rozmowę. Mroczne sekrety, tajemnice przeszłości, miłość, zbrodnia, śmierć, wilki, wilkołaki, cuda starożytnego Egiptu… i tylko dwóch aktorów. Pełna absurdalnego humoru i niespodziewanych zwrotów akcji komedia Charlesa Ludlama powstała w latach osiemdziesiątych i natychmiast stała się prawdziwym przebojem teatrów off-broadwayowskich. Nic dziwnego: to znakomicie napisana, dowcipna, ostra satyra żywiąca się teatralnymi i filmowymi gatunkami. Rozpisana na zaledwie dwóch aktorów, którzy w niedługim czasie wcielić się muszą w serię postaci, żongluje niezliczonymi motywami zaczerpniętymi z teatru, filmu i pop-kultury.

W spektaklu występują: Łukasz Konopka i Marek Tynda (premiera: 25 lipca 2009) oraz Piotr Łukawski i Maciej Konopiński (premiera: 22 sierpnia 2009)

Czas: 1 godzina 35 minut (bez przerw)

 

About Zaspa24

Zobacz również

Nowe początki/Dyskusje Bez Tabu

Opowiadania performatywne to niezwykłe spektakle, podczas których zawodowe opowiadaczki – Ela i Groszek Stanilewicz sprawiają, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement