środa , 17 kwiecień 2024

Sylwester w Teatrze

Drodzy widzowie, w wieczór sylwestrowy zaprezentujemy dwa znakomite tytuły – AWANTURĘ W CHIOGGI na Scenie Malarnia oraz spektakl SZTUKA w Starej Aptece. Po każdym spektaklu zapraszamy na lampkę wina i słodki upominek.

Zapraszamy Państwa do zakupu biletów w naszej gdańskiej kasie biletowej oraz na stronie www.bilety.teatrwybrzeze.pl
CENNIK SYLWESTROWY AWANTURA W CHIOGGI: 200 zł normalny, 180 zł ulgowy SZTUKA: 120 zł normalny, 90 zł ulgowy
O SPEKTAKLACH
31 grudnia, godzina 19.00, Scena Malarnia
Carlo Goldoni
AWANTURA W CHIOGGI
Reżyseria: Paweł Aigner

Nieprzemijający potencjał tekstu, dynamika akcji, jedna z najlepszych osiemnastowiecznych komedii! Zapraszamy do Chioggi, małego portowego miasteczka, na którego ulicach właśnie rozsiadły się kumoszki. Tkają koronki, czekają na mężów, kochanków i narzeczonych, intrygują i… plotkują. W efekcie rozpętują apokaliptyczną kłótnię. Arcykomedia mistrza Carla Goldoniego kończy się rzecz jasna szczęśliwie. Ale zanim to nastąpi czeka nas pełna rozmachu tytułowa awantura!

W spektaklu występują: Maciej Konopiński – Padron Toni Koszyk Zwany Ptasznikiem (Antonio), Katarzyna Kaźmierczak – Madonna Pasqua Patelnia, Agata Bykowska – Lucietta Trzepaczka, Jakub Nosiadek – Beppe Samochwał (Giuseppe), Michał Jaros – Padron Fortunato Głowacz, Małgorzata Oracz/Ewa Jendrzejewska – Madonna Libera Flądra, Katarzyna Michalska – Orsetta Kluska (Orsolina), Urszula Kobiela – Checca Twarożnica (Francesca), Grzegorz Otrębski – Titta-Nane Dorsz (Giambattista), Marzena Nieczuja Urbańska – Sorella Vicenza, Adam Turczyk – Toffolo Pantofel Gamajda (Cristoforo), Grzegorz Gzyl – Isidoro Świszczypała, Marcin Miodek – Il Comandador, Canocchia, Menola.

Czas: 2 godziny 15 minut (bez przerw)

31 grudnia, godzina 20.00, Stara Aptelka Yasmina Reza SZTUKA Reżyseria: Adam Orzechowski

Długoletnia przyjaźń trzech mężczyzn zostaje poddana próbie w momencie, w którym jeden z nich kupuje bardzo drogie awangardowe dzieło, a konkretnie biały obraz na białym tle. Od tej chwili rozmowy o malarstwie współczesnym i jego rzeczywistej wartości stają się pretekstem do zdefiniowania na nowo łączącej ich relacji. Głośny dramat Yasminy Rezy to błyskotliwe studium przyjaźni, w którym napięcie pomiędzy wolnością jednostki, a przynależnością do określonej wspólnoty staje się soczewką, przez którą przyglądamy się różnym stadiom przyjaźni. Reza stawia pytania o to, gdzie kończy się lojalność, a zaczyna zakłamanie i czy w każdej sytuacji mamy prawo iść wyłącznie za swoim głosem, bez względu na oczekiwania najbliższych.

W spektaklu występują: Robert Ninkiewicz – Marc, Piotr Łukawski – Serge, Cezary Rybiński – Yvan.

Czas: 1 godzina 10 minut (bez przerw)

About Zaspa24

Zobacz również

Wybory. Znamy wszystkie komitety, które powalczą o miejsca w Radzie Miasta Gdańska

Osiem komitetów wyborczych powalczy o miejsca w 34-osobowej Radzie Miasta Gdańska. Wybory samorządowe odbędą się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement