previous arrow
next arrow
Slider

Sylwestrowe „szaleństwo” gimnazjalistów

Wydarzenie do którego doszło na Zaspie w sylwestrową noc jest najlepszym dowodem na to, że „młodzież gimnazjalna powinna bawić się pod nadzorem rodziców lub opiekunów”. Tak przynajmniej twierdzą pytani przez nas mieszkańcy gdańskiej Zaspy.

Trzej nastolatkowie rzucali z wiaduktu bryłami lodu w przejeżdżające samochody. Trafili w jeden z nich. Kierowca zatrzymał auto i udał się w pościg za trzema mężczyznami. Jednego z nich – 15-latka udało mu się zatrzymać. Udało nam się ustalić tożsamość pozostałych dwóch, więc ich zatrzymanie to kwestia czasu. Gdyby byli pełnoletni odpowiadali by za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym, ale zajmie się nimi sąd rodzinny – mówi podkom. Aleksandra Siewert z Komendy Miejskiej w Gdańsku.

Takie zachowania nastolatków napawają przerażeniem. – Człowiek nie wie co takiemu dzieciakowi strzeli do głowy. Zachowują się głośno, zaczepiają, bywają wulgarni – mówi Pani Halina, mieszkanka Zaspy i nie wydaje się zdziwiona sylwestrowym wybrykiem gimnazjalistów.

Dodajmy, że za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

About Kasia

Zobacz również

Osiedle Pilotów 21 pnie się ku gorze.

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się rozbiórka budynku prywatnej przychodni Sanitas, dziś nie ma już …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *