Taryfa Pomorska. Zmiana ceny biletów – będzie drożej, ale jest też promocja

Niespotykany od wielu lat wzrost inflacji, cen energii i kosztów materiałów eksploatacyjnych wpływa na wszystkie dziedziny życia. Dotyczy to również transportu. Od 1 sierpnia 2022 r. zmienią się ceny biletów sprzedawanych w ramach Taryfy Pomorskiej. Będzie też promocja i tańsze bilety kupowane elektronicznie.

Zmiana cen dotyczy zarówno biletów jednorazowych, jak i okresowych.

Zmiana cen biletów a inflacja

Inflacja w Polsce przekroczyła już niespotykany od wielu lat poziom 15 proc.

– Drożeje energia elektryczna. Rosną także koszty pracy. Dlatego jesteśmy zmuszeni wprowadzić nowe ceny jednorazowych i miesięcznych biletów kolejowych, sprzedawanych w ramach Taryfy Pomorskiej – mówi Mieczysław Struk marszałek województwa pomorskiego.

Średnio podwyżka wyniesie 15 proc. Oznacza to, że np. najtańszy bilet normalny w strefie do 6 km kosztować będzie 4,80 zł. Natomiast za bilet z Gdańska do Słupska (121 km) zapłacimy 28,30 zł. Ale nowe ceny to nie jedyna zmiana w taryfach.

Elektronicznie będzie taniej

W celu złagodzenia negatywnych skutków podwyżek cen biletów samorząd województwa wprowadził specjalną promocję.

– Nie chcemy jednak przerzucać wszystkich kosztów na pasażerów. Dlatego przez pół roku, do 31 stycznia 2023 r. bilety kupowane w kanałach elektronicznych będą tańsze o 7,5 proc. Chodzi tu o zakup przez aplikacje mobilne i platformy internetowe – informuje marszałek.

Warto dodać, że obecnie około 40 proc. biletów kupowanych jest właśnie poprzez internet.

Podobne, a nawet wyższe podwyżki cen biletów, wprowadzają również inne samorządy w Polsce np. na Śląsku podróżni będą płacić nawet do 25 proc. więcej. Średnio o 15 proc. wzrosną również ceny biletów na pociągi spółki Polregio w taryfie ogólnopolskiej.

About Zaspa24

Zobacz również

Kino dla młodego widza – czerwiec 2024

Katak bardzo chce dorosnąć, ale nadal wygląda młodziej od rówieśników. Do tego mało kto wierzy, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement