wtorek , 7 grudzień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. Teatr Wybrzeże

Teatr Wybrzeże zaprasza podczas ferii zimowych

W okresie ferii Teatr Wybrzeże przygotował dla młodszych widzów szereg atrakcji – znakomite PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA, prezentacje 28. LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI wraz z rodzinnymi warsztatami, Lekcje Teatralne oraz Zwiedzanie Teatru. Zajęcia poprowadzi Weronika Łucyk oraz Piotr Piniecki. Zapisy na zwiedzanie i warsztaty: weronika.lucyk@teatrwybrzeze.pl. Bilety na spektakle I LEKCJE NIEGRZECZNŚCI do nabycia za pośrednictwem kasy biletowej lub panelu online. Do zobaczenia w Teatrze Wybrzeże!

LEKCJE TEATRALNE

Co to znaczy improwizować? Jak zaprojektować kostium lub scenografię? Ile historii można opowiedzieć za pomocą jednej spódnicy? Warsztaty teatralne są propozycją dla dzieci i młodzieży, która pragnie zapoznać się z teatrem poprzez działanie. Przy użyciu formy dramy, improwizacji i ćwiczeń ruchowych uczestnicy mają okazję rozwijać własną kreatywność.

Oferta dla grup zorganizowanych. Koszt udziału wynosi 5 zł od osoby. Czas trwania zajęć wynosi ok. 90 minut. Opiekunom przysługują bezpłatne wejściówki. Oferta skierowana do grup w każdym wieku. Jednorazowo w warsztacie może wziąć udział do 30 osób. Terminy: piątek, 20 stycznia, godz. 10:00 i 12:00, Duża Scena, Gdańsk, poniedziałek, 23 stycznia, godz. 10:00 i 12:00, Czarna Sala, Gdańsk, piątek, 27 stycznia, godz. 10:00 i 12:00, Duża Scena, Gdańsk. Prowadzący: Weronika Łucyk.

ZWIEDZANIE TEATRU

Jakie miejsce w teatrze jest najważniejsze? Po co w teatrze kulisy? Czy widz jest tak samo potrzebny jak aktor? Zapraszamy przedszkolaków, dzieci i młodzież szkolną, wycieczki półkolonii, a także dzieci i rodziców do obejrzenia kulis Teatru Wybrzeże. Trasa zwiedzania uwzględnia m.in. widownię, scenę oraz pracownie teatralne w Gdańsku.

Czas trwania wycieczki wynosi ok. 90 minut, grupa zwiedzających może liczyć maksymalnie 30 osób, koszt udziału wynosi 5 zł od osoby, konieczne są wcześniejsze zapisy. Terminy: wtorek 17 stycznia, godz. 10:00 i 12:00, wtorek 24 stycznia, godz. 10:00 i 12:00, środa 25 stycznia, godz. 10:00 i 12:00, Teatr Wybrzeże, Gdańsk. Prowadzący: Piotr Piniecki i Weronika Łucyk.

PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA

Po ciepłym przyjęciu przez trójmiejską publiczność trzech opowiastek o Koziołku Matołku zrealizowanych w ramach LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI postanowiliśmy tchnąć w KOZIOŁKI nowe życie sceniczne i rozwinąć udramatyzowane czytanie do formy przedstawienia. Szalonego przedstawienia akcji, w którym tytułowy bohater przemierzy cały świat w poszukiwaniu Pacanowa. Bez względu na to, czy dotrze on do celu swej wędrówki czy też nie – to po drodze będzie się działo, oj będzie się działo…

Teatr Wybrzeże zaprasza na skondensowaną dawkę PRZYGÓD KOZIOŁKA MATOŁKA w powstającej na żywo, graficznej dekoracji i na wspólną, żywiołową przygodę dla małych i nieco starszych.

19 stycznia, czwartek, Scena Malarnia, Gdańsk, godz. 10:00
21 stycznia, sobota, Scena Malarnia, Gdańsk, godz. 11:00
22 stycznia, niedziela, Scena Malarnia, Gdańsk, godz. 11:00

Ceny biletów: uczniowie – 20 zł. Wstęp opiekunów grup: bezpłatne zaproszenia (1 na 10 osób), dodatkowy opiekun: 15 zł/szt

28. LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI

Tetar Wybrzeże zaprasza także na 28. LEKCJĘ NIEGRZECZNOŚCI, która odbędzie się w niedzielę, 22 stycznia o godz. 13:00 na Dużej Scenie w Gdańsku oraz 29 stycznia o godz. 13:00 na Scenie Kameralnej w Sopocie. Po LEKCJI odbędą się rodzinne warsztaty teatralne nawiązujące do tematyki czytanego tekstu. Ilość miejsc jest ograniczona. Konieczne są wcześniejsze zapisy pod adresem: weronika.lucyk@teatrwybrzeze.pl

LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI to przegląd literatury starszej i nowszej w formie udramatyzowanych czytań z domieszką magii teatru, których wspólnym mianownikiem jest różnorako pojmowany, obecny w literaturze dziecięcej od zawsze, „bohater niepokorny”. LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI przeznaczone są dla widzów od 6 roku życia. Koszt jednej Lekcji wynosi 15 zł (konieczne wcześniejsze rezerwacje w kasach biletowych).

 

Zobacz również

@Home – mieszkania na wynajem na gdańskiej Zaspie

@Home to nowa inwestycja dedykowana młodym profesjonalistom, przeznaczona na wynajem długoterminowy. Projekt powstaje w Gdańsku. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *