wtorek , 15 Czerwiec 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Trwają zapisy na półkolonie w drugim tygodniu ferii. Są miejsca dla 250 dzieciaków

Ferie zimowe w tym roku przebiegają w innej formie niż w latach ubiegłych – większość zajęć może odbywać się jedynie w online. Tylko dzieci z klas 1-4 szkół podstawowych mogą brać udział w półkoloniach odbywających się na terenie szkół. Trwa nabór na zajęcia trwające w drugim tygodniu stycznia.

Cieszę się i dziękuję harcerzom i harcerkom za włączenie się w organizację półkolonii w tym niełatwym czasie. Jestem pewna, że dla dzieci, które będą w nich uczestniczyć, będzie to czas radości, uśmiechu i twórczych zabawach. Liczę też, że nasze dzisiejsze poświęcenie w walce z pandemią, przełoży się na możliwość organizacji większej liczby, różnorodnych i tak potrzebnych zajęć dla dzieci i młodzieży już niebawem. Wszyscy na to czekamy – mówi Monika Chabior, zastępczyni prezydent ds. edukacji i usług społecznych.

Miejskie półkolonie w tym roku organizowane są przez Chorągiew Gdańską Związku Harcerstwa Polskiego. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej udział w stacjonarnych zajęciach półkolonii mogą wziąć jedynie uczniowie 1-4 klasy szkoły podstawowej. Zajęcia odbywać się będą w siedmiu szkołach podstawowych nr 1, 2, 6, 12, 19, 86 oraz Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8.

Półkolonie odbywać się będą od 11 do 15 stycznia, zajęcia trwać będą 9 godzin dziennie. Półkolonie są bezpłatne, rodzice lub opiekunowie ponoszą jedynie koszt wyżywienia.

Program będzie dostosowany do wieku uczestników. W czasie półkolonii odbędą się między innymi: zajęcia integracyjne, z ekspresji kulturalnej, gry terenowe, gry i zabawy stolikowe, gry i zabawy sportowe, które odbywać się będą na świeżym powietrzu i w szkole. Program realizowany będzie harcerską metodą wychowawczą, sprawdzoną od przeszło 100 lat.

Zapisy, formularze oraz wszelkie informacje praktyczne znajdują się na stronie https://gdanska.zhp.pl/polkolonie-2/

Źródło: Gdańsk.pl

Zobacz również

Koncert zespołu BYTY w GAK Plama

Termin: 30 czerwca, godz. 19:00 Organizator: GAK Plama Pilotów 11, Gdańsk Wstęp wolny Gdański Archipelag …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *