sobota , 15 czerwiec 2024

Turniej Języka Niemieckiego z Deutsch Wagen Tour w Gimnazjum nr 16 na Zaspie

zdjęcie 2Dzień 5. marca był w naszej szkole wyjątkowy. W ramach ogólnopolskiego projektu Goethe Instytutu na zaproszenie Anny Patoka-Marks przybył do ZKPiG nr 12 na gdańskiej Zaspie „Deutsch Wagen Tour”.

Nauczycielki języka niemieckiego, panie – Ewa Kulczyk, Lidia Mamos, Anna Patoka-Marks, Kornelia Wojdylak oraz uczniowie Gimnazjum nr 16 przygotowali Turniej Języka Niemieckiego. Przybyli znamienici goście: Pani Friedrun Keltsch-Rączka – z Konsulatu Generalnego Niemiec, Pani Magdalena Jurowska – lektorka z Deutsch Wagen Tour, Pani Angela Fuks – przedstawicielka Centrum Egzaminacyjnego Instytutu Goethego, Pan Czesław Skonka – przewodniczący Towarzystwa Polsko-Austriackiego, Pani Anna Daniszewska – doradca metodyczny wydawnictwa Pearson.
W turnieju udział wzięli uczniowie z naszej Szkoły Podstawowej nr 48 oraz goście z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 52 i niepublicznej szkoły „Nasza Szkoła”.

zdjęcie 1.Program był bogaty i napięty. Najpierw oficjalne powitanie gości i wyjątkowe wykonanie przez zespół wokalny Pani Ewy Kozyry kanonu „Kaffee” i pieśni z akompaniamentem instrumentów „Tanzen und springen”. Potem uczniowie z kl. 3f przedstawili ciekawe i pełne humoru scenki o celowości nauki j. niemieckiego, a następnie wraz z koleżankami i kolegami z kl. 3e zaśpiewali piosenki „Mama heile mich” i ”Rette die Welt”. Do wspólnego tańca porwały publiczność uczennice z kl. 2e, które śpiewały piosenkę „Ab in den Süden”. Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród dla zwycięzców szkolnego konkursu pt. „Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego?”, który zorganizowała p. Kornelia Wojdylak. Najciekawsze prace zdobiły tablice i ciekawiły oczy przechodzących uczniów. Następnie w sali dramowej uczniowie z kl. 3f zaprezentowali swój kunszt aktorski w przedstawieniu pt. „Wakacje Mikołajka”.

zdjęcie 4Kolejnym punktem spotkania były warsztaty z lektorką Deutsch Wagen Tour, Turniej Języka Niemieckiego i Turniej Gier Planszowych. Było barwnie, wesoło i kolorowo, a na uczniów czekało wiele ciekawych zadań i niespodzianek.
Pani Magdalena Jurowska – animatorka z Deutsch Wagen Tour zaprezentowała wiele nowatorskich metod nauki języka niemieckiego i pokazała, jak w ciekawy sposób można uczyć się języka naszych najbliższych sąsiadów. Odbyły się animacje językowe, tańce, gry i zabawy oraz konkursy. Turniej Językowy dla uczniów klas szóstych i piątych pokazał,
iż nauka języka obcego to nie tylko wkuwanie słówek czy nauka gramatyki, ale też ciekawa zabawa i wiele radości. Zadania i sprawności językowe były dostosowane do wiedzy i możliwości uczniów. Na koniec przedstawiciele szkół otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zaproponowane konkursy, gry i zabawy językowe na pewno zmotywują uczniów do dalszej nauki języka niemieckiego, a drobne upominki będą przypominać o spotkaniu, które minęło niepostrzeżenie i na długo zostanie w pamięci.

Jasne, że klar !!!

Anna Patoka-Marks

About Kasia

Zobacz również

Wielki mural, promujący kampanię „Naturalnie Niemcy”, wymalowano na bloku przy ul. Startowej

Olbrzymi mural wymalowano  na fasadzie wieżowca przy ul. Startowej w Gdańsku Zaspie. Dzieło to nie …

1 komentarz

 1. niemiecki dla dzieci Gdańsk
  Witam)
  W moim wypadku mi bardzo pomógł forum dyskusyjne
  http://forum.gazeta.pl/forum/w,165,150490880,156926439,Re_Korepetycje_jezykowe_pilne.html#p156926439
  Szukałam fachowców w Gdańsku, które nie tylko znają że robią, ale i mają konieczne jakości, z doświadczeniem pracy i z ogromnym bagażem wiedz i umiejętności. Jeśli Państwu trzeba korepetytora z języka niemieckiego, „native speaker” nośnik mowy doradzam centrum języków obcych Preply.com. Tam prawdziwi fachowcy, bardzo odpowiedzialny podchodzą do swojej pracy nie tylko z dorosłymi ale i z dziećmi. I całkiem możliwy do przyjęcia koszt. tak że spróbujcie)) Najszerszy wybór korepetycji z niemieckiego i dla firm. Komentarze wystawiane przez prawdziwych uczniów oraz niskie ceny.
  Język niemiecki bardzo łatwo mi poszedł po Skype zajęciach )
  Można otrzymać prywatnie lekcje online Skype za darmo!
  nauka przez Skype jest bardzo efektywna !

  Doradzam)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement