niedziela , 24 październik 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Warsztaty dla dzieci: plastyczne/ekologiczne/balet

1. WARSZTATY TWÓRCZE – poniedziałki, 17.30 – 19.00
Zapraszam dzieci w wieku 5-10 lat (mniej więcej, bo może być mniej i więcej) na cotygodniowe warsztaty twórcze.
Co będziemy na nich  robić?
Odkrywać różne techniki i sposoby na to, by wyrazić siebie, inspirować się i razem wymyślać różne rzeczy.
Poznamy:
– fotografię
– kolaż
– wybrane techniki rysunku i kaligrafii
– farby, takie jak akrylowe, akwarele, olejne itp.
– nauczymy się szyć, kleić gorącym klejem, robić COŚ z modeliny, plasteliny i innych materiałów
Będziemy otwierać się na nowe rzeczy, próbować tego, na co będą miały ochotę dzieci i rozmawiać.
Czas trwania: 1,5 h
Koszt: 30 zł/zajęcia (miesięcznie średnio: 4×30 = 120 zł)
ZAPISY: generacjafundacja@gmail.com
W pakiecie: materiały, jasne reguły, otwartość na pomysły dzieci, radość z bycia razem

Kim jestem?
Prezeską Generacji, animatorką kultury, poetką, mamą 4 dzieci. Prowadzę różne zajęcia i warsztaty z dziećmi od wielu lat. Efekty (zdjęcia) można zobaczyć na na Facebooku stronie Generacji oraz stronach: Kino Na Dywanie, Gdańska Szkoła Haiku oraz Klub Wrzeszczaka.
Do zobaczenia 🙂
Gosia Zamorska

 

2. WARSZTATY EKOHUMANISTYCZNE – wtorki, 17.00 – 18.30

Jaka jest natura człowieka i świata? Jak sobie poradzić z antropocentryzmem? Jak zostać ekohumanistą? Jakie umowy społeczne pomogłyby nam opanować kryzys ekologiczny? Co to jest innowacja? Czemu nauka jest fascynująca, ale bywa nie-bezpieczna? Jak „oglądać” świat i nie dać się sprowadzić na manowce?

Witajcie,
Proponuję Waszym dzieciom zajęcia o charakterze filozoficzno-socjologicznym. Będziemy wspólnie sięgać do mistrzów myślicieli, ale nie pozwolimy im zdominować naszej własnej ciekawości i kreatywności. Będziemy tworzyć własne rozwiązania!
W trakcie spotkań będziemy rozmawiać o wartościach, w tym etyce i estetyce, antropologii, socjologii, kulturoznawstwie, religioznawstwie i ekologii (ale przede wszystkim o tym, co ukrywa się za tymi pojęciami).
Zajęcia będą odbywały się w grupach maksymalnie 8 osobowych i trwały 1-1,5 h (bo jeśli urodzi się nam dyskusja, to przecież nie będziemy jej kończyć nagle!).
W trakcie semestru pracując w parze Wasze dzieci zrealizują projekt innowacyjny, dotyczący wybranego problemu społecznego. Efektami pracy podzielimy się ze światem pod koniec zajęć.
Popracujemy w różnych formułach (dyskusja, gra, analiza tekstu, ćwiczenia fizyczne) ale głównie będziemy szukać estetycznych ścieżek, wspierających kreatywność, czyli będą nam towarzyszyły: muzyka, obrazy, filmy, teatr i opowieści.

Będziemy pracować w grupach wiekowych: 6-7, 8-9, 10-11, 12-13, 13-14 lat.
W trakcie spotkań obowiązują zasady komunikacji bez przemocy oraz szacunek, wolność myśli, zabawa konwencją i wspieranie się.
Raz na miesiąc będzie możliwość spotkania się i pobiegania wśród koni w Bielkówku, na plaży lub zwiedzenia mrocznych sal uniwersyteckich.

Kim jestem?
Człowiekiem, mamą Oli, socjolożką, czasem filozofką, współautorką podręcznika do filozofii, nauczycielem akademickim, coachem, tutorem, hipoterapeutką, z 15 letnim doświadczeniem w pracy z młodymi osobami, członkinią Polskiego Towarzystwa Socjologicznego (Sekcji Relacji Międzygatunkowych) a przede wszystkim jestem osobą, która chce nauczać dzieci poszukiwania, szacunku i pozytywnego – krytycznego myślenia. Na nasze spotkania będą zaglądać czasem ciekawe i intrygujące postaci.

Cena: 20 zł dla osoby za spotkanie (przy grupie 8-osobowej)
Spotykamy się raz w tygodniu, we wtorki, o godz. 17.00 w Klubie Młodego Wrzeszczaka, ul. Wajdeloty 14 (wejście z prawej strony budynku)

Zapraszam do zadawania pytań i na spotkania
Magdalena Anita Gajewska
ZAPISY: magdalena.gajewska@ug.edu.pl

3. ZAJĘCIA BALETOWE DLA DZIECI – czwartki, 17.30-18.15

Zapraszamy na cotygodniowe, 45-minutowe zajęcia baletowe dla dzieci w wieku 4-8 lat. Spotykamy się w czwartki o 17.30.
Skupimy się wokół nauki poczucia rytmu i rozwijania zmysłu muzyki. Poprzez taniec i mobilizację do mądrego ruchu dzieci dowiedzą się, jak przełamywać swoje małe i duże nieśmiałości. Poznają też takie pojęcia jak gracja czy styl.
Zajęcia baletowe są również w stanie pomóc w skorygowaniu wad postawy.
Ubranie: swobodne, np. legginsy/dresy, koszulka, skarpetki, jeśli ktoś ma, to baletki. Warto zabrać mały ręcznik do zajęć na podłodze oraz bidon z wodą.
Jednorazowe wejście to koszt 25 zł/zajęcia (płatność gotówką przed zajęciami). Grupa będzie liczyć 7-10 osób.
Zapisy – na jednorazowe zajęcia lub na cały miesiąc na adres: mbmadzka@o2.pl
Prowadząca:
Magda Borkowska jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku oraz Uniwersytetu Gdańskiego.
Jako 9-latka trafiła do Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku, gdzie przez kolejnych 9 lat uczyła się tańca klasycznego oraz innych stylów tanecznych, jak np.: taniec współczesny, charakterystyczny, ludowy, a nawet historyczny. Występowała na scenie Opery Bałtyckiej i Teatru Muzycznego w Gdyni.
Podczas zajęć prowadzonych z dziećmi opierała się głównie na rytmice, technice barre sol, jak również podstawach tańca klasycznego. Prowadziła też zajęcia dla dorosłych skoncentrowane na stretchingu i wzmocnieniu elastyczności ciała.
Jej zainteresowania to również rękodzieło (prowadzone już wcześniej zajęcia w Klubie z szydełkowania – strona: Spago by MITU). Prywatnie mama 5-letniej Idy

Zobacz również

Projekt Helios na Scenie – Andrea Bocielli

Projekt Helios na Scenie kierowany jest do miłośników wydarzeń kulturalnych, do których dostęp często jest …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *