previous arrow
next arrow
Slider

Warsztaty o plastiku z okazji Dnia Ziemi oraz „Ali Baba i Czterech Rozbójników” w GAK Plama

Plama GAK zaprasza z okazji Dnia Ziemi młodzież od 15 roku życia na warsztaty o plastiku.

22.04.2021r. (czwartek), godz. 17:00

Warsztaty odbędą się na platformie Zoom. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy na e-mail: plama@gak.gda.pl

Członkinie inicjatywy Zielone Ogniwo podczas 1,5 godzinnych warsztatów przedstawią upcyklingową ideę prasowania plastiku. Warsztaty zawierają część informacyjno – dyskusyjną oraz praktyczną.

Część informacyjna i dyskusyjna warsztatów poruszy aktualne dziś pytania: Czym jest mikroplastik? Czym jest upcykling? Jak można wykorzystać plastik ponownie i stworzyć nowe rzeczy?
Część praktyczna to wprowadzenie upcyklingowej idei prasowania plastiku w praktykę.

Do warsztatu będą potrzebne: żelazko, dwie reklamówki (takie, które można otrzymać w sklepie, trochę mocniejsze niż foliówki na pieczywo/warzywa), papier do pieczenia, nożyczki, ręcznik.

Warsztaty poprowadzą członkinie nieformalnej grupy aktywistycznej Zielone Ogniwo, Janina i Rozalia. Są one studentkami Uniwersytetu Gdańskiego. W wolnym czasie działają na rzecz ekologii poprzez tworzenie projektów lokalnych takich jak warsztaty dla dzieci i młodzieży czy akcje uliczne. Brały udział w międzynarodowych projektach na temat bioróżnorodności i upcyklingu. Są aktywistkami ruchów i organizacji proekologicznych takich jak Młodzieżowy Strajk Klimatyczny czy Greenpeace. Założyły grupę Zielone Ogniwo, która zrzesza osoby aktywistyczne z Trójmiasta chcące zaangażować się na rzecz ekologii.

Teatr Małe Mi „Ali Baba i Czterech Rozbójników”

25.04.2021 r. (niedziela), godz. 17.00

Teatr w Blokowisku w GAK Plama zaprasza wszystkie dzieci na spektakl „Ali Baba i czterech rozbójników” Teatru Małe Mi. Zapraszamy na transmisję online w niedzielę 25 kwietnia o godz. 17. na kanałach fb i youtube Plama GAK.

Lalkarki Sława Tarkowska i Małgorzata Przędzak opowiedzą historię dwóch sióstr, które śnią jednocześnie ten sam sen. Ich sypialnia przeobraża się w dom Ali Baby, las, grotę Rozbójników i Czarodziejski Sezam. Zaskakujące zmiany scenografii, piękne lalki autorstwa Katarzyny Szpilkowskiej, wartka, pełna humoru akcja okraszona piosenkami i muzyką Artura Dwulita.

Zapraszamy do Krainy Baśni z tysiąca i jednej nocy!

Spektakl będzie można zobaczyć na profilu Facebook GAK Plama oraz na kanale YouTube:

https://youtu.be/Ewa5M7EAYLg

Zobacz również

Pies zamknięty w aucie, a na zewnątrz upał

Co roku, gdy słonecznych dni jest coraz więcej, musimy przypominać i uczulać właścicieli czworonogów, aby …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *