[Wideo] Park Jana Pawła II na Rozstajach rozbłysnął świątecznymi ozdobami – w tym samolotem!

Dzielnica Zaspa Rozstaje jest kolejnym miejscem w Gdańsku, które rozbłysło świąteczną choinką. W poniedziałek, 5 grudnia o godzinie 19:00 w Parku Jana Pawła II „odpalono” światełka na świątecznym drzewku i świąteczne iluminacje, wśród których był samolot. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Piotr Grzelak, zastępca prezydent Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju i inwestycji, a także Łukasz Bejm, miejski radny.

Jedną z tegorocznych nowości jest świetlny samolot. Świąteczna dekoracja przypomina dawne samoloty dwupłatowe. Iluminacja ma wymiary 5,6 m / 4,4 m / 1,7 m, a na niej umieszczono dodatkowo ozdobną choinkę. Mią niespodzianką dla najmłodszych jest fakt, że do „świątecznego samolotu” można wsiąść i wykonać pamiątkowe zdjęcie.

Sponsorem tej dekoracji jest gdański port lotniczy im. Lecha Wałęsy. Nieprzypadkowo znalazł się on w tym miejscu: w przyszłym roku minie 50 lat, kiedy podjęto decyzję o przeniesieniu lotniska z Zaspy do Rębiechowa. Port lotniczy w Rębiechowie został otwarty w maju 1974 roku.

About Zaspa24

Zobacz również

Wielki mural, promujący kampanię „Naturalnie Niemcy”, wymalowano na bloku przy ul. Startowej

Olbrzymi mural wymalowano  na fasadzie wieżowca przy ul. Startowej w Gdańsku Zaspie. Dzieło to nie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement