środa , 4 Sierpień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
źródło: Internet

Włosy zimą

Włosy w czasie zimy narażone są na oddziaływanie niekorzystnych warunków tej pory roku. Mroźny wiatr, niska temperatura, suche powietrze spowodowane ogrzewaniem mieszkania – to czynniki które nie sprzyjają naszej czuprynie. Jak dbać o włosy w czasie zimy?

Po pierwsze… Nosimy czapkę lub chowamy włosy pod kapturem. Mroźne powietrze szkodzi włosom, ponieważ zawierają one dużo wody. Jeżeli włosy nie są odpowiednio zabezpieczone woda w nich zamarza, co powoduje uszkodzenie struktury włosa. Natomiast gdy woda rozpuści się i odparuje włosy będą przesuszone.
W tym okresie zalecam stosowanie silniejszych masek oraz różnego rodzaju olejów do włosów w celu ochronnym.
Zimą włosy, szczególnie te u nasady, szybciej się przetłuszczają. Jest to spowodowane tym, że pod czapką skóra głowy nie może swobodnie oddychać. Po za tym ściągając czapkę czy kaptur w pomieszczeniu, zmienia się nagle temperatura a to powoduje, że wydziela się więcej sebum. Jednakże nie polecam unikania nakrycia głowy, gdyż przeziębiona skóra prowadzi do wypadania włosów a nawet łysienia.
Dobrze jest zimą spinać włosy, aby uniknąć ich uszkodzenia mechanicznego. Kontakt z kurtką czy szalem przeważnie zawsze kończy się splątanymi włosami.

Hu hu ha jak zadbamy o włosy, nie będzie nam zima zła! 🙂

14Pozdrawiam Mikołajkowo 🙂

Ilona Krzyżanowska

SZTUKA CZESANIA IKONA
609 11 33 11
Al.Jana Pawła II 6F/2
Gdańsk, Zaspa

Zobacz również

Programu Profilaktyki Raka Piersi – mammobus w Galerii Zaspa

W najbliższy piątek w godzinach 9:00 – 17:00 wszystkie Panie (roczniki: 1952-1971) będą mogły wykonać …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *