niedziela , 16 czerwiec 2024

Wybory do Rady Dzielnicy. Marian Kumiszcza

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAMarian Kumiszcza swoją przygodę z Radą Dzielnicy Zaspa Młyniec rozpoczął już jakiś czas temu. Zbliżające się wybory są Jego drugą kandydaturą.  

Najbliższe wybory do Rady Dzielnicy to Pana pierwsza kandydatura?

Nie. Byłem radnym naszej Dzielnicy w mijającej kadencji.

Co spowodowało, że zdecydował się Pan na start w wyborach?

Widząc sens istnienia Rady, korzyści jakie przynosi jej działalność dla mieszkańców Dzielnicy chciałbym kontynuować pracę jako radny.

Od kiedy jest Pan związany z Zaspą?

Mieszkam z rodziną przy ulicy Nagórskiego od 1978 roku.

Czym dla Pana jest Zaspa?

Zaspa jest bardzo dobrym miejscem do życia. Obecnie jest dużo zieleni, placów zabaw (ponieważ moja 4,5 letnia wnuczka też tutaj mieszka to dobrze o tym wiem), komunikacja jest moim zdaniem bez zarzutu. Blisko jest 'nad morze’, do tak lubianych przez ludzi galerii handlowych również. A z okna mam piękny widok ( dla kibica Lechii ) na PGE Arenę! Jakże nie kochać Zaspy?

Co jest Pana priorytetem na nową kadencję?

Sądzę, że najwięcej korzyści dla dzielnicy możemy osiągnąć z projektów w kolejnych Budżetach Obywatelskich. Rolą Rady będzie koordynowanie prac przy tworzonych projektach. Druga sprawa to plac po pasie startowym, trzeba podejmować próby żeby coś się wreszcie zaczęło dziać w centrum dzielnicy.

Czy jest coś co chciałby Pan zmienić na Zaspie?

Chciałbym żeby na Zaspie było czyściej. Zaspa jest sprzątana, może mniej tereny których właścicielem jest Miasto, szczególnie tren wokół nowego boiska oraz obrzeżach dzielnicy, ale zbyt wiele śmieci widać wokół. Może zorganizowana akcja na temat dbałości o czystość da jakiś efekt?

Jaki jest Pana plan na kampanię?

Spotkanie z mieszkańcami w poniedziałek, 16 marca, o godzinie 18-tej w XV LO, a także pomoc ze strony www.zaspa24.pl. za co dziękuję!

About Kasia

Zobacz również

Wielki mural, promujący kampanię „Naturalnie Niemcy”, wymalowano na bloku przy ul. Startowej

Olbrzymi mural wymalowano  na fasadzie wieżowca przy ul. Startowej w Gdańsku Zaspie. Dzieło to nie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement