wtorek , 28 czerwiec 2022
previous arrow
next arrow
Slider
fot. materiały prasowe

Zagospodarowanie dawnego pasa startowego na Zaspie

Wczoraj o godzinie 12:00 odbyła się konferencja prasowa dotycząca zagospodarowania dawnego pasa startowego na Zaspie. Na spotkanie zostały zaproszone neutralne media, dla których nowa inwestycja jest kolejnym „newsem”. Nasz portal, jako medium bezpośrednio związane z mieszkańcami Zaspy, a zarazem tematem, takiego zaproszenia nie otrzymał.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Jak informuje dzisiaj Gazeta Wyborcza na dawnym pasie startowym powstanie kilka budynków liczących od 4 do 18 kondygnacji, a także lokale usługowe.
Pierwszym etapem budowy zostanie objęty teren od strony ul. Hynka gdzie zagoszczą cztery, 18-piętrowe wieżowce.
– Z naszej strony ukłonem w stronę obecnych sąsiadów jest odsunięcie dominant spoza centralnej części pasa startowego, znajdują się one wzdłuż ul. Hynka. Pozostała zabudowa będzie niska – mówi Łukasz Taraszkiewicz, dyrektor Biura Regionalnego Budimeksu Nieruchomości. Budowa rozpocznie się za rok.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Kolejne etapy inwestycji to powstanie niższych, 8-kondygnacyjnych budynków. Tuż przy kładce na Zaspie planowane jest wybudowanie 18-piętrowego wieżowca. Nastąpi to jednak dopiero po zmianach w planie zagospodarowania przestrzennego miasta. – Studium uchwalone zostanie na przełomie 2017 i 2018 – informuje Wiesław Bielawski, wiceprezydent Gdańska, przewodniczący sądu konkursowego. – Po tym nastąpi zmiana planu. Drugi etap mógłby więc doczekać się realizacji w 2019 lub w 2020 roku.

Szacuje się, że na pierwszym etapie budowy powstanie ponad pół tysiąca mieszkań.

About Kasia

Zobacz również

Osiedle Pilotów 21 pnie się ku gorze.

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się rozbiórka budynku prywatnej przychodni Sanitas, dziś nie ma już …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *