niedziela , 16 czerwiec 2024
fot. Straż Miejska w Gdańsku

Zapomniał o akcyzie

Handlowanie papierosami bez akcyzy jest nielegalne, a robienie tego tuż pod okiem funkcjonariuszy Straży Miejskiej jest – delikatnie mówiąc – przykładem niezwykłej niefrasobliwości.

Do zdarzenia doszło 30 kwietnia, około godziny 9:10 przy ul. Chłopskiej na gdańskim Przymorzu – tuż obok głównej bramy wejściowej na pobliskie targowisko. Strażnicy z Referatu IV patrolujący rejon służbowy zauważyli mężczyznę, który w jednej ręce trzymał karton papierosów. Obok handlarza stała osoba, która chciała za wspomniany towar zapłacić.

Na widok funkcjonariuszy błyskawicznie schował pieniądze i pośpiesznym krokiem oddalił się w głąb targowiska. Sprzedający wyroby nikotynowe schował karton pod kamizelkę i stwierdził, że nic się przecież nie stało. Mężczyzna nie był jeszcze świadomy, że funkcjonariusze Straży Miejskiej są odmiennego zdania. Sprzedawane przez niego papierosy nie miały akcyzy, więc istniało uzasadnione podejrzenie, złamania prawa.

O zaistniałej sytuacji został powiadomiono patrol Policji przebywający w rejonie ul. Chłopskiej i to właśnie funkcjonariusze tej służby przejęli prowadzenie dalszych czynności w sprawie.

źródło: Straż Miejska w Gdańsku

About Kasia

Zobacz również

Są chętni na budowę przejścia naziemnego przez al. Rzeczpospolitej

Miasto zabezpieczyło ponad 4,7 mln złotych na budowę kolejnego naziemnego przejścia. Do przetargu na realizację …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement